رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

سیستم‌های نوین آبیاری

وزیر جهاد کشاورزی؛ محمود حجتی، با اشاره به نقش سیستم های نوین در صنعت آب گفت: با برنامه ریزی که در سه سال گذشته انجام شده، راندمان آبیاری در کشور به ۴۴ درصد رسیده و با ادامه این روند می توانیم هم تولیدات بخش کشاورزی را افزایش داده و هم استفاده بی رویه از سفره های آب زیرزمینی را کاهش دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی؛ محمود حجتی، با اشاره به نقش سیستم های نوین در صنعت آب گفت: با برنامه ریزی که در سه سال گذشته انجام شده، راندمان آبیاری در کشور به ۴۴ درصد رسیده و با ادامه این روند می توانیم هم تولیدات بخش کشاورزی را افزایش داده و هم استفاده بی رویه از سفره های آب زیرزمینی را کاهش دهیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمود حجتی  وزیر جهاد کشاورزی کشور،  در بازدید از پروژه های کشاورزی کرمانشاه افزود: در راستای توسعه تولیدات پایدار کشاورزی، یکی از اولویت های دولت و وزارت جهاد کشاورزی استفاده بهینه از آب است و در این خصوص برنامه های مناسبی در اجرای سیستم های نوین آبیاری انجام شده و این روند در حال اجراست.

وی اظهار کرد: با اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار، منابع آب زیرزمینی حفظ می شود و بحران آب در کشور مدیریت خواهد شد.

حجتی گفت: ۶ میلیون هکتار از زمین های کشور قابلیت تجهیز به این سیستم ها را دارد و هم اکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از زمین های کشور مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده است.

وی افزود، با مجهز کردن سیستم های آبیاری به تکنولوژی های نوین می توان از هدر رفت آب و منابع آبی کشور در صنعت کشاورزی ممانعت کرد.

وی با بیان اینکه چهار میلیون هکتار از زمین های کشور هنوز به سیستم های نوین آبیاری مجهز نشده اند، افزود: بر اساس یک برنامه ۱۰ ساله برنامه ریزی شده، سالی ۴۰۰ هزار هکتار اجرا شود که امیدواریم به این مهم دست یابیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی