رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

مخازن سدهای کشور

وزارت نیرو به افزایش حجم آبهای پشت سد کشور از ابتدای سال آبی تا نیمه ی دی ماه سال جاری به میزان ۷ درصد اشاره کرد و اعلام کرد: نصف ذخیره سدها کماکان خالی مانده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری مهر، وزارت نیرو با انتشار گزارشی درباره آخرین وضعیت ذخیره سازی آب در سدهای کشور، اعلام کرد: از ابتدای سال آبی تا نیمه دی‌ماه جاری، حجم مخازن سدهای کشور کمتر از ۲۴ میلیارد متر مکعب بوده است.

بر این اساس با توجه به بارش‌های خوب هفته‌های گذشته، این میزان حجم مخزن در مقایسه با مدت مشابه پارسال از حدود هفت درصد افزایش برخوردار است، ولی کماکان ۵۳ درصد مخازن سدهای کشور خالی است.

این در حالی است که حجم مخازن این سد ها در کشور در مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ میلیارد و ۹۸۰ میلیون مترمکعب بوده است.

از سوی دیگر حجم مخازن سدهای موجود در کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۵ دی‌ماه جاری ۲۳ میلیاردو ۴۵۰ میلیون متر مکعب و ظرفیت کل مخازن سدهای کشور ۴۹ میلیاردو ۶۰۰ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

میزان ورودی و خروجی مخازن سدهای کشور :

از اول مهرماه تا ۱۵ دی ماه امسال، ورودی آب به مخازن سدهای موجود در کشور ۶ میلیاردو ۴۲۰ میلیون متر مکعب و خروجی آن ۷ میلیاردو ۷۹۰ میلیون متر مکعب بوده است.

ورودی آب به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال امسال تا ۱۵ دی ماه، در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال،   ۳۴ درصد کاهش و خروجی آن ۲۱ درصد افزایش داشته است.

ورودی آب مخازن سدهای کشور نسبت به سال قبل کمتر است با این حال این سد ها امسال خروجی بیشتری نسبت به سال قبل داشته اند.

ورودی آب به مخازن سد ها در مدت مشابه پارسال ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب و خروجی آن حدود ۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون مترمکعب بوده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی