رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

طرح کارت اعتباری خرید کالا بی فرجام رها نشود
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

طرح کارت اعتباری خرید کالا بی فرجام رها نشود

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت:وزارت صنعت و بانک مرکزی نباید توپ را در زمین یکدیگر بیندازند و طرح کارت اعتباری خرید کالا را به سرانجام برسانند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از خانه ملت، حمیدرضا فولادگر بااشاره به عدم اجرای صحیح کارت اعتباری خرید کالا،گفت:بانک مرکزی معتقد است که […]

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،گفت:وزارت صنعت و بانک مرکزی نباید توپ را در زمین یکدیگر بیندازند و طرح کارت اعتباری خرید کالا را به سرانجام برسانند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از خانه ملت، حمیدرضا فولادگر بااشاره به عدم اجرای صحیح کارت اعتباری خرید کالا،گفت:بانک مرکزی معتقد است که وزارت صنعت نتوانسته کالای موردنظر و متناسب با نیاز مردم را با کیفیت،قیمت مناسب و خدمات پس از فروش مناسب عرضه کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت صنعت معتقد است که بانک ها در اجرای کارت اعتباری خرید کالا تعلل کردند، افزود: وزارت صنعت اظهارکرده که جاذبه تسهیلات بانکی آنچنان نبوده که مردم از طرح خرید کالا استقبال کنند، بنابراین اگر مقرر شده که طرح اعتباری خرید کالا اجرایی شود نباید این طرح را بی فرجام رها کرد و باید با هماهنگی این طرح را به سرانجام برسانند.

باید به تولیدکنندگان تسهیلات مناسب پرداخت شود

فولادگر بااشاره به اینکه باید به تولیدکنندگان تسهیلات مناسب پرداخت شود، ادامه داد: اگر مقرر شده که یارانه ای پرداخت شود باید این یارانه به تولیدکنندگان پرداخت شود و موانع تولید از مسیر آن برداشته شود و درهمین راستا تولیدکننده در بازار عرضه و تقاضا بتواند محصول خود را توزیع کند.
وی با تاکید براینکه طرح خریدکالا باید برای مردم جاذبه داشته باشد، تا از دریافت آن استقبال کنند، یادآور شد: این جاذبه یا باید در قیمت یا ارائه تسهیلات در نظر گرفته شود و اگر این جاذبه نباشد،مردم با توافق با فروشگاه محلی می توانند کالای مورد نظر خود را خریداری کنند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش اقساط در کارت‌های اعتباری لوازم خانگی مشتری را ترغیب می کند که از این  کارت ها  در عرصه مصرف  استفاده کند، تصریح کرد:باید توجه  داشت که در عرصه بازار لوازم خانگی نباید تنها به دنبال سود باشیم، زیرا همین که در این بازار  تحرکی  ایجاد شود برای وضعیت اقتصادی بازار مفید خواهد بود.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی