رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

اشتغال روستاییان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد؛

بررسی طرح اشتغال روستاییان به تعویق افتاد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه؛ محمد حسینی، از به تعویق افتادن بررسی طرح اشتغالی ۱.۵ میلیارد دلاری طرح اشتغال روستاییان خبر داد و گفت: اجرای این طرح نیازمند بررسی بیشتر است و بررسی این طرح به پس از تعطیلات یک هفته ای مجلس موکول شده است، ضمن اینکه صندوق توسعه ملی فعلاً این پول را ندارد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، درباره طرح برداشت ۱٫۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستاییان گفت: طبق برنامه ریزی که داشتیم مقرر شده بود این طرح در هفته جاری در کمیسیون بررسی شود اما  به علت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، این جلسه به تعویق افتاد.

 وی ادامه داد: امروز و فردا کمیسیون تلفیق تمام وقت خود را برای اتمام برنامه ششم توسعه خواهد گذاشت . هفته بعد نیز مجلس یک هفته تعطیل است. بعد از تعطیلات مجلس طرح اشتغال روستاییان مورد بررسی قرار می گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره ارزیابی اش از این طرح افزود: در حال حاضر یکی از معضلات کشور موضوع بیکاری است.

وی ادامه داد: در این زمینه باید اقداماتی انجام دهیم. برای ایجاد یک شغل پایدار در صنعت، رقم بالایی را باید هزینه کنیم.

اشتغال روستاییان :

حسینی افزود: برای اینکه فشار بیکاری کاهش یابد نیاز است در بخش روستایی به مشاغل خانگی و اشتغال روستاییان پرداخته شود، به عنوان یک سیاست این روش پذیرفته شده است.

اما افرادی که بتوانند در اشتغال روستاییان عهده دار شغلی بشوند کم هستند. با توجه به اینکه قشر جوان روستا ها کوچ کرده اند، باید بررسی بیشتری صورت گیرد. نگرانی یک روستایی پس از تولید محصول بحث فروش است.

حسینی با بیان اینکه باید برای بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی برنامه ریزی شود گفت:صندوق توسعه ملی این مبلغ را در دست ندارد مگر اینکه طرح هایی که در دستور کار داشته است را به تعویق بیندازد تا بتواند این مبلغ را تأمین کند.هزینه اجرای این طرح تعویق طرح های دیگر صندوق است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی