رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

پارس جنوبی
در پی آسیب دیدگی یکی از خطوط لوله؛

افت تولید گاز در فاز ۱۶ پارس جنوبی

آسیب دیدگی یکی از خطوط لوله ۳۲ اینچ فاز ۱۶ پارس جنوبی باعث شد تولید گاز در این میدان گازی مشترک حدود ۲۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد.

آسیب دیدگی یکی از خطوط لوله ۳۲ اینچ فاز ۱۶ پارس جنوبی باعث شد تولید گاز در این میدان گازی مشترک حدود ۲۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد.

به گزارش انرژی ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری تسنیم، در میانه زمستان دستور تولید حداکثری از ظرفیت های نصب شده در میدان گازی پارس جنوبی از سوی وزیر نفت صادر شده بود و تولیدی بالغ بر ۵۲۰ میلیون متر مکعب در هر روز گاز طبیعی از این میدان گازی صورت می گرفت.

ولی این روند ادامه پیدا نکرد و در روزهای اخیر با آسیب دیدگی و نشت یکی از خطوط لوله ۳۲ اینچ زیر دریایی فاز ۱۶  پارس جنوبی میزان تولید گاز از پارس جنوبی حدود ۲۰ میلیون متر مکعب در روز کاهش یافت.

پروژه فاز۱۶  پیش از این با لنگر اندازی های قایق های صیادی شاهد آسیب دیدگی خط لوله ۴ اینچ انتقال گلایکول بود اما در روزهای اخیر پس  از رفع نشت خط لوله انتقال گلایکول، خط لوله اصلی انتقال گاز از سکوی فاز ۱۶  به سمت خشکی دچار آسیب دیدگی شد و پی نشت گاز در دریا مدیران مربوطه مجبور به توقف تولید از سکوی فاز ۱۶ پارس جنوبی شدند.

پیگیری هاحاکی از این است که این حادثه نیز به دلیل لنگر اندازی یک فروند شناور در محدوده عبور خط لوله ۳۲ اینچ فاز ۱۶ رخ داده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی