رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

نیروگاه خورشیدی
در راستای تامین انرژی مناطق محروم؛

احداث ۱۲۰۰ نیروگاه خورشیدی کوچک در کرمان

استان کرمان یکی از مناطق آفتاب خیز کشور است بدین منظور با توافق توزیع نیروی برق جنوب کرمان و کمیته امداد امام خمینی ۱۲۰۰ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد در این استان احداث خواهد شد.

به‌ گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نشستی با حضور مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب کرمان و مدیر کل کمیته امداد امام خمینی دی ماه سال جاری برگزار شد که این دیدار با هدف توانمند سازی، کارآفرینی و اشتغال زایی ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و با احداث ۱۲۰۰ نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی انجام شد.

 

در استان کرمان تعداد ساعات آفتابی ۳۳۵ روز و به طور میانگین روزی ۱۰ ساعت آفتاب مفید دارد بدین جهت باید ازاین مزیت خدادادی نهایت استفاده را برد. در همین راستا، طرح خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های خورشیدی به‌منظور توانمند سازی مددجویان کمیته امداد و با همکاری شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان؛ اجرایی می‌شود.

دکتر صادقی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی در این خصوص گفت: اقدامات لازم برای شناسایی مددجویان انجام شده و انتخاب مجریان پروژه نیز در مرحله نهایی شدن است که امیدواریم این پروژه‌ها به مناسبت ۲۲ بهمن نصب و افتتاح شوند.

 

 

ایجاد اشتغال با نیروگاه خورشیدی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: در استان کرمان تعداد ساعات آفتابی ۳۳۵ روز و به طور میانگین روزی ۱۰ ساعت آفتاب مفید دارد.

 

ایشان در ادامه گفتند: ما باید ازاین مزیت خدادادی نهایت استفاده را ببریم بدین جهت درصدد احداث نیروگاه خورشیدی در استان هستیم.

 

“عبدالوحيد مهدوی‌نیا” تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان نیز به نمایندگی از سازمان انرژی‌های نو ایران با خرید تضمینی برق تولید شده این سیستم‌ها در طول مدت زمان ۲۰ سال کمیته امداد امام خمینی را در پیاده‌سازی و ایجاد بستر مناسب جهت اشتغال مددجویان یاری می‌نماید.

 

وی در ادامه برای استفاده این مددجویان پیشنهاد کرد بعد از احداث نیروگاه خورشیدی اقداماتی جهت نگهداری آنها انجام شود.

 

وی افزود:  این شرکت آماده است با همکاری سازمان فنی و حرفه ای و همچنین کارشناسان خبره این شرکت نسبت به آموزش مددجویان کمیته امداد برای سرویس و نگهداری این سیستم‌ها اقدام کرده تا زمینه کارآفرینی بخش دیگری از مددجویان کمیته امداد امام در استان فراهم شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی