رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

صندوق فولاد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

انتقاد از کاهش منابع صندوق فولاد در بودجه ۹۶

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛ حمیدرضا فولادگر، به مشکلات صنعت فولاد اشاره کرده و ضمن انتقاد از کاهش اعتبارات صندوق فولاد در بودجه سال ۹۶، گفت: تخصیص منابع از محل مالیات کالاهای آسیب رسان برای جبران کمبود منابع صندوق فولاد درست نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛ حمیدرضا فولادگر، ضمن انتقاد از کاهش اعتبارات صندوق فولاد در بودجه سال ۹۶، گفت: تخصیص منابع از محل مالیات کالهای آسیب رسان برای جبران کمبود منابع صندوق فولاد درست نیست.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی و به نقل از دنیای معدن، حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در خصوص مالیات کالاهای آسیب رسان، گفت: در بودجه سال ۹۴ حدود صدمیلیارد از محل درآمد دخانیات با ردیف کسری بودجه برای صندوق فولاد و میزان افزایش حقوق کارکنان این صندوق رقمی حدود ۲هزار میلیارد تومان برای صندوق بازنشستگی فولاد در نظر گرفته شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت در بودجه سال ۹۶ رقم تخصیصی به صندوق فولاد را از هزار و ۸۰۰ میلیارد به هزار ۲۰۰ تومان کاهش داده است، بنابراین برای جبران این میزان از سایر بخش ها باید برداشته شود اما تخصیص منابع از محل درآمد وزارت بهداشت و درمان و از محل مالیات کالهای آسیب رسان درست نیست.

وی افزود: برای مبارزه با دخانیات، بهبود و درمان کسانی که متضرر کالاهای آسیب رسان شده اند تخصیص مالیات کالاهای آسیب رسان و سیگار به وزارت بهداشت و درمان لازم است، از این رو در کمیسیون تلفیق بودجه باید به این موضوع رسیدگی شود زیرا هر دو نیازمند اعتبارات هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تاکید بر بهبود وضعیت مالی صندوق بازنشستگی فولاد، گفت: در تخصیص اعتبارات به این صندوق همه ملاحظات باید در نظر گرفته شود و از محل هایی، اعتبارات تخصیص یابد که موجب تضرر و آسیب به سایر بخش ها نشود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی