رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

وضعیت آب در فارس اصلاً خوب نیست

معاون استاندار فارس، مهندس خلیل رضاییان، در جلسه بررسی راهکارهای تأمین آب شرب استان فارس به وضعیت نامناسب آبی در این استان اشاره کرد و گفت: استان فارس در وضعیت آبی مناسبی به سر نمی برد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از روابط عموی شرکت آب و فاضلاب استان فارس، مهندس خلیل رضاییان در این جلسه اشاره کرد: چند استان کشور به شدت درگیر خشکسالی هستند که فارس از همه آنها وضعیت آب بدتری دارد و براساس آمار هواشناسی میانگین کشور ۵۶ درصد کاهش نشان می دهد اما فارس با کاهش ۸۵ درصدی بارش روبرو است.

معاون استاندار به وضعیت آب در سدهای فارس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در هفت سد فارس ۱۶۷ میلیون مترمکعب آب قابل مصرف وجود دارد که تنها ۷ درصد ظرفیت قابل مصرف این هفت سد است؛ و این مقدار هم فقط در یکی از سدهای استان قرار دارد و ۶ سد دیگر استان یا ظرفیت آب قابل استفاده آنها صفر است یا منفی که از جمله آنها سد درودزن به عنوان تأمین کننده آب شرب کلانشهر شیراز و دومین شهر استان مرودشت، در حال حاضر ۴۳ میلیون مترمکعب منفی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از پتروشیمی مرودشت خواست برای جایگزین پساب تصفیه شده مرودشت به جای بخشی از آب مصرفی این صنعت از سد درودزن سریعاً اقدام نمایند تا آن بخش آب که از این روند آزاد می گردد و ضمن بهبود وضعیت آب ، این آب برای شرب مرودشت و شیراز صرف شود.

رضاییان از مدیران عامل آب و آب و فاضلاب استان خواست که سریعاً نسبت به شناسایی انشعابات مسیر آبرسانی به شیراز و مرودشت از سد درودزن اقدام و برای تعیین تکلیف به استانداری فارس ارسال نمایند. وی همچنین به مدیران شرکتهای آبفا در استان تأکید کرد که به جهت بهبود وضعیت آب و جلوگیری از ایجاد کمبود آب شرب با مشترکین پر مصرف برخورد شود.

معاون استاندار تأکید کرد در شهرهایی که در مرحله بحران و یا خطر هستند با هماهنگی شهرداریها نسبت به ساماندهی آب مصرفی فضای سبز شهرها اقدامات مناسب انجام شود.

مدیران عامل شرکتهای آب و آبفا نیز از اقدامات و تمهیدات خود برای کاهش تنش در بخش آب استان گزارش لازم ارائه نمودند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی