رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

کنتور هوشمند
به منظور مدیریت مصرف انرژی؛

افزایش نصب کنتور هوشمند

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربی؛ اكبر حسن بكلو، به لزوم نظارت بیشتر در مصرف انرژی اشاره کرده و گفت: ۱۲ هزار كنتور هوشمند در آذربايجان غربي نصب خواهد شد که اجراي اين طرح ضمن كاهش دخالت و خطاي نيروي انساني در قرائت و صدور قبوض و بهبود در وصول، در كاهش تلفات فني و غير فني شبكه هاي توزيع برق نيز تاثير گذار خواهد بود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از برق نیوز؛ اكبر حسن بكلو مديرعامل شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي، با اعلام اينكه درفاز اول اين طرح تعداد ۱۱ هزار و ۸۰۰ کنتور هوشمند در قالب طرح فهام نصب و به بهره برداري خواهد رسيد، افزود: اجراي اين طرح ضمن كاهش دخالت و خطاي نيروي انساني در قرائت و صدور قبوض و بهبود در وصول، در كاهش تلفات فني و غيرفني شبكه هاي توزيع برق نيز تاثيرگذار خواهد بود.

حسن بكلو در جلسه كميته بهبود بهره برداري ضمن اعلام اين مطلب گفت: در اين راستا به منظور قرائت از راه دور كنتورهاي ديماندي و كشاورزي از کنتور هوشمند نرم افزار تحت وب استفاده خواهد شد.وي با اشاره به موضوع ارزيابي عملكرد شركت هاي توزيع اظهار داشت: توجه به سنجه هاي كاهش تلفات، خاموشي هاي توزيع نشده و قيمت تمام شده از اهم مواردي است كه بايد در سرلوحه امور قرار گيرد.

مديرعامل شركت در ادامه با تاكيد بر اجرايي نمودن سيستم AVL به همراه GIS در تمامي خودروها و ماشين آلات در سطح شركت اعم از استيجاري، جرثقيل و بالابر تصريح كرد: تا سال آينده كليه خودروهاي شركت به اين سيستم تجهيز خواهد شد.

بنابراين گزارش در اين جلسه همچنين در خصوص شناسايي نقاط آسيب پذير شبكه، خطوط پاسگاه هاي مرزي واقدامات اصلاحي، روند پيشرفت در حوزه تعميرات پيشگيرانه، شناسايي كليه فيدرهاي مشكل دار در سطح نواحي استان صحبت شد.

همچنین ارائه راهكارهاي اصلاحي، نحوه انجام و روند پيشرفت و اتمام پروژه فيدر of6 سيلوانا، آناليز نرخ انرژي توزيع نشده بي برنامه در فصل تابستان، تخصيص رله Dual power در راستاي كاهش انرژي توزيع نشده بي برنامه به مديريت هاي توزيع برق سردشت و چايپاره و … بحث و تبادل و اتخاذ تصميم گرديد .
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی