رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

لوله‌های GRP
تامین نیاز صنایع آب و پتروشیمی؛

لوله‌های GRP تولید داخلی

تهیه ی تجهیزات یکی از اصلی ترین دغذغه های آن کشور است که ایران با تکیه بر توانایی فناوران خود به این مهم رسیده است به طوری که یکی از کشورمان توانست بخشی از نیاز کشور به خطوط انتقال آب و فاضلاب و پتروشمی را با تولید لوله‌های GRP در داخل کشور تامین کند

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمدرضا ظهیرامامی به تامین خطوط انتقال آب با لوله‌های GRP تولید کشورمان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ده‌ها هزار کیلومتر از لوله‌های GRP تولیدی در پروژه های بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها و خطوط انتقال مشارکت مورد استفاده قرار گرفت.

وی با اشاره به وجود ظرفیت تولید این محصول برای عرضه به بازارهای جهانی علاوه بر تامین نیاز داخلی افزود: این محصول فناور ظرفیت ارزآوری داشته و از خروج ارز بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلاری جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت فراسان، افزود: این محصول با توجه به دریافت کردن استانداردهای تولید ، تحت عنوان تجاری فراتک به چند کشور جهان از جمله کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس صادر شده و توانسته است حداقل ۱۰۰ میلیون دلار ارزآوری را به دنبال داشته باشد.

ظهیرامامی به مزایای انتقال سیالات توسط سیستم‌های لوله های کامپوزیتی از جمله ارزان‌تر و کارآمدی بیش‌تر اشاره کرد و گفت: محصولات GRP  ساخت کشورمان در  اجرای پروژه های خطوط انتقال بین شهری، خطوط لوله کف دریا، شبکه های جمع آوری و دفع فاضلاب های شهری و صنعتی و تأمین نیازمندی‌های مجتمع‌های بزرگ پتروشیمی و نیروگاه های داخل و خارج کشور مشارکت داشته است.

وی به کاربردهای روزافزون و فراگیر این محصول در خطوط انتقال سیالات اشاره کرد و گفت: امروزه لوله های فایبرگلاس یا GRP، در صنایع شیمیایی و همچنین انتقال سیالات بسیار کاربردی هستند و در مواردی که به آن‌ها اشاره کردم کاربرد دارند.

مدیرعامل شرکت فراسان افزود: اما مهم‌ترین ویژگی این لوله‌ها این است که با توجه به کاربردشان می‌توانند در ضخامت، اشکال و اندازه تحمل‌های گوناگونی تولید شوند که هریک ویژگی‌های خاص خود را دارند و خوشبختانه توانمندی تولید این لوله‌ها با کارکردهای گوناگون آن در کشورمان ممکن شده است

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی