رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

صنایع معدنی

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران؛ نادعلی اسماعیلی دهج، روز سه شنبه در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با اشاره به نقش معادن کشور در صنعت کشور گفت: فعالیت های معدنی، کشور را در شرایط تحریم با تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی نجات داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری ایرنا، نادعلی اسماعیلی دهج رئیس سازمان نظام مهندسی ایران با اشاره به نقش فعالیت های معدنی افزود: درصورتی که صنایع کشور دسترسی به مواد اولیه نداشتند به حتم دشمنان با تشدید تحریم ها تاثیر بیشتری می توانستند بر اقتصاد ایران بگذارند.

وی یادآور شد: هم اکنون نیز آن دسته از فعالیت اقتصادی برای کشور مزیت محسوب می شود که فعالیت های معدنی در آن حضور داشته باشد.

اسماعیلی فعالیت معدنی را نمونه بارز اقتصاد مقاومتی اعلام و اظهار کرد: در فعالیت معدنی از مواد اولیه بومی و داخلی، با توسعه صنایع، اشتغالزایی، ثروت افزایی و رشد صادرات مواجه هستیم و تمام این موارد از جمله مباحث مورد تاکید اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران گفت: معدن، چشمه جوشان صنعت و تولید است و باید زمینه را برای رشد و ترقی آن فراهم کرد.

وی به برخورد نادرست صدا و سیما با بهره برداران معادن اشاره و خاطرنشان کرد: در صورتی که رادیو و تلویزیون برای فعالیت های معدنی کار فرهنگی می کرد، روستاییان به جای مهاجرت به شهرها، مقابله با بهره برداران به بهانه جلوگیری از تصرف زمین هایشان و ایجاد مشاغل کاذب، می توانستند در معادن فعالیت کنند و وضعیت معیشتی بهتری داشته باشند.

اسماعیلی تاکید کرد: صدا و سیما باید این مباحث را مطرح کند و بگوید که اگر فعالیت های معدنی در کشور وجود نداشته باشد، اقتصاد کشور با وضعیت بدتری مواجه خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران گفت: با دیدی که به بهره برداران داخلی معادن وجود دارد، وضعیت برای ورود بهره برداران خارجی که مشتاق فعالیت در ایران هستند، فاجعه است.

وی نظام مهندسی معدن را یار و یاور بهره برداران اعلام کرد و خواستار همکاری همه جانبه ناظران فنی با بهره برداران به منظور کمک به آنان شد.

اسماعیلی تصریح کرد: در صورتی که مسئولان فنی راه مشخص شده سازمان نظام مهندسی معدن را به درستی طی نکنند، به حتم پروانه فعالیت آنان لغو خواهد شد.

رئیس نظام مهندسی معدن ایران گفت: باید بر مبنای اصولی ناظران فنی به شکل مداوم و دائم مسئولیت نظارت در معادن را داشته باشند.

وی به آغاز پژوهشگری و همکاری با مراکز پژوهشی در حوزه معادن کشور اشاره کرد و افزود: بخش پژوهش سازمان از آموزش جدا شده است و به زودی دستورالعمل آن برای اجرا به تمام استان ها صادر می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی