رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

انرژی های پاک
آمریکای جنوبی رکورد زد؛

رکورد تامین ۹۸ درصد برق از انرژی های پاک

کاستاریکا کشوری واقع در آمریکای جنوبی ۹۸ درصد از انرژی مصرفی برق خود را از انرژی های پاک تامین می کند که این خود رکوردی در تولید و مصرف انرژی های پاک و تجدید پذیر در دنیا است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از یاهو نیوز، انرژی های پاک ۹۸.۱ درصد الکتریسیته این کشور را تامین کردند. در این میان فقط تامین ۱.۹ درصد از انرژی مورد نیاز کشور با سوخت های فسیلی تامین شد. با ثبت این رکورد، کاستاریکا از بسیاری از کشورهای توسعه یافته که در حال به کارگیری فناوری های مختلف  انرژی های پاک هستند، جلو زد.

کاستاریکا کشوری واقع در آمریکای جنوبی ۹۸ درصد از انرژی مصرفی برق خود را از انرژی های پاک تامین می کند که این خود رکوردی در تولید و مصرف انرژی های پاک و تجدید پذیر در دنیا است. به طوری که کاستاریکا برق مورد نیاز خود در بیش از  ۲۵۰ روز از سال گذشته را به وسیله انرژی پاک تامین کرد.

این کشور با جمعیت ۴.۹ میلیون نفر بخش اعظم الکتریسیته خود را به وسیله تجهیزات عظیم برق آبی تامین می کند. در این کشور رودخانه های متعدد و باران های موسمی زیادی وجود دارد.

مساحت کاستاریکا ۵۱۱۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور از شمال با نیکاراگوئه و از جنوب غربی با پاناما همسایه است. در شرق این کشور دریای کارائیب و در غرب آن اقیانوس آرام قرار دارد. کاستاریکا در میان جلگه‌ای باریک در ساحل اقیانوس آرام و جلگه‌ای پهن‌تر در امتداد ساحل دریای کارائیب، فلات مرکزی و رشته‌کوه‌ها قرار دارد.

رود مهم کشور ریوگرانده است. میزان بارندگی در امتداد ساحل کارائیب سنگین است، ولی ساحل اقیانوس آرام خشک‌تر است. درجهٔ دما در زمین‌های پست گرم، و در ارتفاعات پایین‌تر است.

کاستاریکا ۱۴ آتشفشان نیز دارد که شش تای آنها دست‌کم طی ۷۵ سال اخیر فعال بوده‌اند و همین عامل سبب شده است که انرژی زمین گرمایی نیز در این کشور مورد توجه شود.

واحدهای تولید انرژی زمین گرمایی و توربین های بادی نیز از منابع اصلی تامین انرژی هستند. اما نیروی خورشیدی و زیست توده سهم کمی در سبد تامین انرژی کاستاریکا دارند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی