رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

آب شیرین کن

استاندار بوشهر، مصطفی سالاری، بعد از افتتاح آب شیرین کن بوشهر گفت: به منظور تامین آب شرب استان بوشهر، بزودی عملیات اجرایی سه پروژه آب شیرین کن در شهرهای بوشهر، عسلویه و دلوار این استان آغاز می شود .

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، مصطفی سالاری استاندار بوشهر ،  در مراسم آغاز عملیات طرح آب‌شیرین‌کن سیراف استان بوشهر با اشاره به نقش آب شیرین کن ها در تامین آب شرب مناطق جنوبی کشور به پروژه های پیش رو در صنعت آب کشور اشاره کرد و گفت: ساخت سه پروژه ی آب شیرین کن دیگر در دستور کار قرار دارد تا بتوانین تمامی نیازهای استان به آب شرب مصرفی سالم و با کیفیت را تامین کنیم.

ساراری در ادامه افزود: پروژه آب شیرین‌کن جدید شهر بوشهر به ظرفیت روزانه ۳۵ هزار متر مکعب در مرحله مناقصه است.

وی اضافه کرد: همچنین طرح‌های آب شیرین‌ کن در شهرهای عسلویه و دلوار نیز در مرحله انتخاب سرمایه‌گذار است که با انتخاب مجری، عملیات اجرایی این ۲ پروژه نیز در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

سالاری اظهار داشت: با تکمیل طرح‌های آب شیرین‌کن در نوار ساحلی استان بوشهر، مشکل تامین آب در شهرها و روستاهای این استان برطرف می‌شود.

استاندار بوشهر در ارتباط با آب‌شیرین‌کن سیراف گفت: این پروژه با ظرفیت تولید روزانه ۲۸ هزار متر مکعب اجرا می شود که آب مورد نیاز شهرها و روستاهای شهرستان جم را تامین خواهد کرد.

سالاری گفت:  انجام آب‌شیرین‌کن سیراف سالانه ١٣٠ میلیون متر مکعب آب از طریق دریا شیرین‌سازی و به مصارف خانگی سیراف و شهرستان جم خواهد رسید و این پروژه مدل همکاری خوبی میان دو وزارتخانه نیرو و نفت است و اعتبار این طرح ١٩٣ میلیارد و ٤٠٠ میلیون تومان بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان بوشهر در تابستان امسال در زمینه برق مشکلی نداشت گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اجرای طرح‌های مختلف، مشکلات آب و برق استان بوشهر در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به طور کلی برطرف خواهد شد.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی