رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

دادگاه های تجاری
درخواست‌ رییس اتاق بازرگانی از دادستان کل کشور؛

دادگاه های تجاری تشکیل شود

غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران از دادستان کل کشور درخواست کرد تا دادگاه های تجاری و دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی در نشست صبحانه کاری با محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان اینکه دادگاه های تجاری با قضاوت قضات آشنا به پیچیدگی های مباحث اقتصادی، مهمترین خواسته فعالان اقتصادی است، گفت: دومین خواسته بخش خصوصی  تاسیس دفتر حمایت از سرمایه گذاری است زیرا این موضوع می تواند در قالب کمیته های استانی و برای حمایت های قضایی در محل دادستانی کل کشور تشکیل شود.

وی با بیان اینکه به رابطه اقتصاد و امنیت در کشور اشاره کرد و افزود: به طور حتم از جمله عوامل تسهیل کننده محیط کسب وکار در هر جامعه ای وجود دستگاه قضا و نهادهای کارا و سالم در این رابطه است.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اعلام اینکه با وجود اقدامات بسیار اساسی در کشور، همچنان برخورد محاکم قضائی با صاحبان بنگاه ها که سربازان جبهه اقتصادی هستند، درخور شان و منزلت آنها نیست، افزود: براساس قانون باید دادگاه های تجاری برای رسیدگی به جرایم مربوط به این بخش تشکیل شوند.

شافعی به بیان اینکه به تازگی قضات کشور در استان ها به کارخانه ها سر می زنند و از نزدیک با فعالیت های آنها آشنا می شوند، اظهار داشت: این حرکتی مثبت است و بالا رفتن سطح آگاهی و اطلاعات قضات کشور از مسائل اقتصادی امر مبارکی است که به تازگی در سطح کشور اجرا شده و باید به صورت مستمر ادامه یابد.

وی به دستورالعمل مربوط به سال ۱۳۸۷ درباره تشکیل کمیته های حمایت قضایی از سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: درخواست بخش غیردولتی از دادستانی کل کشور، احیا و توجه ویژه به برگزرای جلسات این کمیته در سطح استانهاست. از زمان تاسیس و فعالیت این کمیته ها بخش زیادی از چالش های اقتصادی در سطح استانی برطرف شدند.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی