رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

تعرفه واردات ورق فولادی

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل؛ امیر حسین کاوه، از نامه نگاری وزارت صنعت با معاون اول رئیس جمهور برای کاهش تعرفه واردات ورق فولادی از ۲۰ درصد به ۱۰ درصد خبر داد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، امیر حسین کاوه اظهار داشت: در حال حاضر تعرفه واردات ورق های فولادی بسیار سنگین است به طوری که برای واردات ورق های فولادی با ضخامت کمتر از ۳ میلی متر باید تعرفه ۲۰ درصدی پرداخت شود.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی قیمت ورق فولادی در کشور بسیار گران است و تأمین کننده داخلی نیز نتوانسته به قول خود برای تأمین نیاز صنایع فولادی عمل کند.

کاوه تصریح کرد: برای حل این مشکل، رئیس سازمان توسعه تجارت در نامه ای به وزیر صنعت خواستار بازنگری در تعرفه واردات ورق فولادی شد که وزیر صنعت نیز به معاون معدنی خود دستور داد تا اقدامات لازم برای کاهش تعرفه واردات ورق صورت گیرد.

به گفته وی، معاون معدنی وزیر صنعت نیز نامه وزیر را خطاب به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ارسال کرد تا مراحل نهایی شدن و ابلاغ این تعرفه صورت گیرد.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل با بیان اینکه اوایل امسال قیمت هر کیلو ورق فولادی در کشور ۱۳۰۰ تومان بود، گفت: در حال حاضر این قیمت به ۲۳۰۰ تومان رسیده و برای حل مشکل صنایع باید کاهش تعرفه طی روزهای جاری اتفاق بیفتد، نه اینکه به سال آینده موکول شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی