رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

حمایت از تولید
رییس سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده:

حمایت از تولید کننده نباید به ضرر مصرف کننده باشد

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به نقش واردات در کشور گفت : حمایت از تولید داخل نباید به زیان مصرف کننده باشد و مصرف کننده باید بتواند کالای باقیمت و کیفیت مناسب را تهیه و خریداری کند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران “شاتا” ، سید محمود نوابی در نشست خبری امروز خود گفت: زمانی که عرضه کافی کالا یی از قبیل کالای مصرفی دامی انجام نمی شود این کمبود باید با واردات تامین شود و برای تنظیم بازار ، واردات چیز بدی نیست. اگر تنها به تولید داخلی متکی باشیم همین باعث بالا رفتن قیمت می شود که مصداق گران فروشی نیست.

نوابی اظهارکرد : در زمینه خودروی وارداتی دستورالعمل آن روی پرتال سازمان در انتهای سال ۹۳ بروز رسانی شده و ما در این حوزه بازرسی محور عمل نمی کنیم و شکایت محور کارمی کنیم.

رییس سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده تاکید کرد : خودروهایی که قبلا ثبت سفارش شده اند با همان نرخ قبلی باید عرضه شوند.
نوابی افزود : طبق ماده ۵ آیین نامه حمایت از مصرف کنندگان خودرو که قبلا تصویب شده بود و ناقص بود در دولت جدید شفاف تر شده ،  بر این اساس عرضه کنندگان خودرو چه داخلی و چه خارجی حق ندارند بدون اجازه و مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش فروش خودرواقدام کنند و در این زمینه نباید بیش از ۵۰ درصد از قیمت را از مصرف کننده مطالبه کنند .

وی ادامه داد : در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قبلا کالاهای بدون شناسه سازمان حمایت تبلیغ می شدند اما با نامه اخیر وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت به رییس سازمان صدا و سیما این مشکل برطرف شد.

نوابی افزود : طبق آیین نامه خودرو برای گارانتی تعمیرات ۳ ماه و در قطعات ۶ ماه تعمیرگاهها مکلف هستند بدون دریافت هزینه خدمات ارائه کنند و اگر خودروی تحویلی هم ایرادی حتی سطحی هم داشت باید خودرو تعویض شود .

رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با اشاره به برگزاری همایش ۹ اسفند روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت : بیش از ۷۰۰ بنگاه در حوزه تولید و خدمات ثبت نام کرده اند و در هایش امسال نسبت به اولین دوره متقاضیان ۱۸ برابر و منتخبین ۱۷ برابر رشد داشته اند.

در ادامه همچنین معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت گفت : درمحصوات پایه کشاورزی با توجه به اینکه عدد و رقم تولید و مصرف عددی سر به سر است کوچکترین تغییری در بازار رسانی کالا بازار و قیمت  را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی