رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

بورس انرژی

بر اساس اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در هفته گذشته حجم معاملات برق انجام‌شده بین خریداران و فروشندگان در بورس انرژی، به سمت بار پایه حرکت کرد به صورتی که قیمت برق در نمادهای کم باری و میان باری مشخص شد.

به‌گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، ارزش معامله‌های انجام‌شده برق در بورس انرژی طی هفته گذشته بیش از ۶۳ میلیارد ریال بود و در این هفته حجم معاملات به سمت  بار پایه حرکت کرد
بر این اساس بر اساس اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در هفته گذشته در بورس انرژی، حجم معاملات برق انجام‌شده بین خریداران و فروشندگان، به ترتیب در نمادهای کم باری روزانه و هفتگی معادل ۹ هزار و ۷۲۰ مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط ۳۳۵ هزار و ۳۷۰ ریال بر مگاوات ساعت و در نمادهای میان باری روزانه و هفتگی معادل ۵۸ هزار و ۹۲۰ مگاوات ساعات برق با قیمت متوسط ۳۴۱ هزار و ۱۱۰ ریال بر مگاوات ساعت بوده است.
ارزش معامله‌های انجام‌شده در بورس انرژی در این هفته بیش از ۶۳ میلیارد ریال و حجم معامله‌ها ۱۸۵ هزار و ۵۶۸ مگاوات ساعت بوده که از این میان ۲۹ هزار و ۱۲۰ مگاوات ساعت معاملات مربوط به نمادهای هفتگی است.
.
همچنین در نماد بار پیک روزانه معادل ۳ هزار و ۲۴۰ مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط ۳۵۴ هزار و ۹۷۴ ریال بر مگاوات ساعت و در نمادهای بار پایه روزانه و هفتگی معادل ۱۱۳ هزار و ۶۸۸ مگاوات ساعت برق با قیمت متوسط ۳۴۰ هزار و ۸۰ ریال بر مگاوات در بورس انرژی معامله شد.
بر این اساس، ارزش معامله‌های انجام‌شده در این هفته بیش از ۶۳ میلیارد ریال و حجم معامله‌ها ۱۸۵ هزار و ۵۶۸ مگاوات ساعت بوده که از این میان ۲۹ هزار و ۱۲۰ مگاوات ساعت معاملات مربوط به نمادهای هفتگی است. در این هفته تمایل به انجام معامله در نماد بار پایه افزایش یافته و از حجم معاملات در سایر نمادها در بورس انرژی کاسته شده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی