رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

معدن

وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعداد پروانه های معدنی صادر شده در هشت ماهه منتهی به آبان ماه امسال را ۵۲۷ فقره اعلام کرد که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته رشد ۵٫۶ درصدی نشان می دهد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شبکه ی اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران “شاتا” ؛ از جدول آماری منتشر شده وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مجوزهای معدنی صادر شده حاکی است آمار پروانه های بهره برداری از معدن در دوره هشت ماهه پارسال ۴۹۹ فقره بود.

مجموع پروانه های بهره برداری معدن در ۲ ماه مهر و آبان امسال به رقم ۱۲۷ فقره رسید که سهم آبان ۶۳ فقره بود که نسبت به مهر کاهش ۱٫۶ درصدی داشت.

آمارهای اعلام شده از سوی این وزارتخانه، شمار معدن های فعال در سطح کشور را پنج هزار و ۴۰۰ معدن نشان می دهد که میزان استخراج از آنها سالیانه نزدیک به ۴۰۰ میلیون تن است.

همچنین شمار پروانه اکتشاف صادر شده در هشت ماهه امسال به ۴۹۸ فقره رسید که در مقایسه با هشت ماهه پارسال رشد ۸٫۷ درصدی را ثبت کرد.
پروانه های اکتشافی هشت ماهه پارسال ۴۵۸ فقره بود.

در ماه های مهر و آبان امسال در مجموع ۱۳۳ فقره پروانه اکتشاف صادر شد. سهم آبان ماه ۶۰ فقره بود که در مقایسه با عملکرد مهرماه کاهش ۱۷٫۸ درصدی را نشان می دهد.

همچنین ۳۵۴ فقره گواهی کشف در دوره این گزارش صادر شد که در مقایسه با عملکرد هشت ماهه پارسال افت ۶٫۱ درصدی داشت. شمار گواهی کشف صادر شده در هشت ماهه پارسال ۳۷۷ فقره بود.
۷۵

فقره گواهی کشف در ماه های مهر و آبان امسال صادر شد که عملکرد آبان ماه با ۴۲ فقره، رشد ۲۷٫۳ درصدی را نسبت به مهر ثبت کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی