رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

مطالعات بین المللی مس

جدیدترین گزارش موسسه مطالعات بین المللی مس حاکی از رشد ۶ درصدی تولید معادن مس جهان است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن به نقل از گروه مطالعات بین المللی مس(ICSG)، تولید جهانی معادن مس در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ شاهد رشد ۶ رصدی نسبت […]

جدیدترین گزارش موسسه مطالعات بین المللی مس حاکی از رشد ۶ درصدی تولید معادن مس جهان است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن به نقل از گروه مطالعات بین المللی مس(ICSG)، تولید جهانی معادن مس در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶ شاهد رشد ۶ رصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است که عمدتا به دلیل افزایش ۴۴ درصدی(۵۳۰هزار تن) تولید معادن پرو در دو سال اخیر اعلام شده است.

در این گزارش آمده است که در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۶، در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۵ تولید معادن مس در آمریکا۷درصد، آسیا ۹ درصد و اقیانوسیه ۷ درصد افزایش یافت در حالی که در افریقا با ۴ درصد کاهش و در اروپا بدون تغییر اعلام شد.

بنابر این گزارش، تولید کنسانتره مس نیز طی این مدت با ۷٫۵ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ثبت رسید.

همچنین میانگین بهره برداری از معادن مس جهان طی مدت مذکور از ۸۵ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۸۶ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت.

همچنین میزان تولید مس کاتد با ۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ میلیون و ۴۴۶ هزار تن به ثبت رسید. طی این مدت تولید مس ۲٫۵ درصد و تولید قراضه مس۵٫۵ درصد افزایش یافت.

تولید مس کاتد نیز به تفکیک منطقه چنین اعلام شده است: در آمریکا وآسیا و اقیانوسیه به ترتیب ۵،۶ و ۸ درصد رشد در حالی که در افریقا و اروپا به ترتیب با ۱۳ و ۳٫۵ درصد افت همراه بوده است.

در این گزارش میانگین نرخ استفاده ازظرفیت تولید مس کاتد جهان در ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۵ بدون تغییر به ثبت رسید.

این گزارش حاکی است که مصرف جهانی مس کاتد نیز طی مدت مذکور با ۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۷ میلیون و ۵۳۰هزار تن افزایش یافت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی