رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

صادرات ۱۴.۶ میلیارد دلاری چین به ایران در ۱۱ ماه

صادرات چین به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر با افت ۹.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از تسنیم، گمرک چین در جدیدترین گزارش خود از مبادلات ۲۷٫۸ میلیارد دلاری ایران و چین در ۱۱ ماهه ژانویه […]

صادرات چین به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر با افت ۹.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴.۶ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از تسنیم، گمرک چین در جدیدترین گزارش خود از مبادلات ۲۷٫۸ میلیارد دلاری ایران و چین در ۱۱ ماهه ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۶ خبر داد.

مبادلات تجاری دو کشور که در ۱۱ ماهه سال میلادی گذشته ۳۱ میلیارد دلار اعلام شده بود در مدت مشابه امسال با افت ۱۰٫۴ درصدی به ۲۷٫۸ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش سهم ایران از کل مبادلات تجاری چین در این دوره تنها ۰٫۸۴ درصد بوده است. کل مبادلات چین با کشورهای جهان در این دوره ۳۳۰۵ میلیارد دلار گزارش شده است.

صادرات چین به ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر با افت ۹٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۴٫۶ میلیارد دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۱۶٫۲ میلیارد دلار به ایران صادرات داشته است.

واردات چین از ایران در ماه های ژانویه تا نوامبر امسال نیز ۱۳٫۲ میلیارد دلار اعلام شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۱۱٫۳ درصدی داشته است. چین در ماه های ژانویه تا نوامبر سال قبل ۱۴٫۸ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بر این اساس تراز تجاری دو کشور در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی به میزان ۱٫۴ میلیارد دلار به نفع چین بوده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی