رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

رشد 80 درصدی قیمت سنگ آهن در سال 2016

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون قیمت سنگ آهن وارداتی در چین حدود ۸۰ درصد در مقایسه با قیمت دسامبر ۲۰۱۵ که نزدیک به کف قیمت یک دهه اخیر بوده رشد داشته است ولی ظاهرا چشم انداز بازار این ماده اولیه با نزدیک شدن سال ۲۰۱۷ مبهم تر شده است. هفته گذشته قیمت حدود ۳ […]

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون قیمت سنگ آهن وارداتی در چین حدود ۸۰ درصد در مقایسه با قیمت دسامبر ۲۰۱۵ که نزدیک به کف قیمت یک دهه اخیر بوده رشد داشته است ولی ظاهرا چشم انداز بازار این ماده اولیه با نزدیک شدن سال ۲۰۱۷ مبهم تر شده است. هفته گذشته قیمت حدود ۳ درصد افت داشته ۷۷٫۱۰ دلار هر تن خشک سی اف آر چین ثبت شد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، در این بین برخی از تحلیل گران میانگین قیمت سنگ آهن در سه ماه نخست ۲۰۱۷ را ۶۰٫۳ دلار هر تن خشک سی اف آر برآورد کرده اند. در سه ماه پایانی ۲۰۱۷ نیز پیش بینی شده قیمت تا ۵۵٫۷ دلار نیز برسد. برخی دیگر از تحلیل گران خوش بینانه تر عمل کرده متوسط قیمت را سال آینده ۷۷ دلار دیدند و گروهی دیگر ۴۶ دلار را نیز قیمتی ممکن برای سال آینده برآورد کردند. البته اغلب کارشناسان قیمت سنگ آهن را سال آینده میلادی بین ۵۰ تا ۶۰ دلار هر تن خشک سی اف آر پیش بینی کرده اند که در راستای میانگین قیمت آن از ابتدای سال جاری تاکنون است.

موسه گلدمن ساکس نیز سنگ آهن را اوایل ۲۰۱۷ حدود ۶۰ دلار و اواخر سال تا ۵۵ دلار هر تن برآورد کرده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی