رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

اشتغال

رئیس اتاق اصناف ایران؛ علی فاضلی، با بیان اینکه نتوانستیم جلوی رانت موجود در دولت را بگیریم گفت: دولت بیش از ۲ هزار دستورالعمل برای گرفتن مجوز سر راه اشتغال ایجاد کرده است.

رئیس اتاق اصناف ایران؛ علی فاضلی، با بیان اینکه نتوانستیم جلوی رانت موجود در دولت را بگیریم گفت: دولت بیش از ۲ هزار دستورالعمل برای گرفتن مجوز سر راه اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از  باشگاه خبرنگاران تسنیم (پویا)، علی فاضلی امروز در نشست خبری رؤسای اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف ایران گفت:  اصناف کشور سهم ۲۵ درصدی در بخش اشتغال کشور را دارند و باعث ایجاد ۶٫۵ میلیون شغل شده اند.

رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: انتظار ما از دولت این است که گره‌های موجود پیش پای بنگاه‌ها را باز کند، چرا که بیش از ۲ هزار دستورالعمل برای گرفتن مجوز سر راه ایجاد اشتغال است.مجلس و دولت باید کمک کنند تا این سدها برای توسعه فضای کسب و کار برداشته شود.

وی تصریح کرد: در سال ۹۲-۹۱ یکی از مشکلات اصناف این بود که در شرایط رکود تورمی و بیکاری حاکم بر جامعه افزایش مالیات جایی از اعراب ندارد.

فاضلی یادآورشد: در یک سال اخیر خوشبختانه تعامل بین اصناف و نظام مالیاتی کشور به حد بسیار خوبی رسیده و حدود ۸۰ درصد مشکلات حل شده و این سازمان در صدور برگ مفاصاحساب مالیاتی همکاری بسیار خوبی با اصناف داشته است.

وی با بیان اینکه  دولت گوش شنوا دارد اما مشکلات فراوان است و همه را سر این دولت خالی کرده اند گفت: دولت ۲ میلیون و اندکی نان خور دارد و روز به روز فربه تر می‌شود و کوچک کردن این مجموعه کارسختی است و نتوانستیم جلوی رانت موجود در دولت را بگیریم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی