رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

مدیرعامل ایمیدرو

رییس هیات عامل ایمیدرو؛ مهدی کرباسیان، اعلام کرد: دو طرح ایمیدرو با عنوان الکترود گرافیتی و آلومینیوم جاجرم با استفاده از تامین اعتبار از سوی کشورهای آلمان و چین وارد مرحله اجرایی شده است. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شبکه ی اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) از […]

رییس هیات عامل ایمیدرو؛ مهدی کرباسیان، اعلام کرد: دو طرح ایمیدرو با عنوان الکترود گرافیتی و آلومینیوم جاجرم با استفاده از تامین اعتبار از سوی کشورهای آلمان و چین وارد مرحله اجرایی شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شبکه ی اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) از ایمیدرو؛«مهدی کرباسیان» با بیان اینکه بعد از برجام مذاکره شرکت های معتبر بین المللی برای سرمایه گذاری در ایران در حوزه معدن با استقبال مواجه شده است، افزود: پروژه آلومینیوم جاجرم با یک شرکت چینی قرارداد منعقد شد که بر اساس آن ۴۶میلیون یورو اعتبار دو ساله با نرخ صفر درصد فعال شد.

وی ادامه داد: همچنین یک شرکت آلمانی برای اجرای طرح الکترود گرافیتی حدود ۴۰ میلیون یورو با اعتبار خود تامین تجهیزات می کند که مدت آن سه ساله خواهد بود.
رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: از حدود ۱۰ یا ۱۲ سال پیش ما در حوزه معدن با تکنولوژی های جهانی فاصله ایجاد شد و شرکت های معتبر بین المللی در رابطه با معدن و … رابطه خود را با ایران قطع کردند اما اکنون و پس از برجام بتدریج درحال مذاکره و ورود هستند.

وی تصریح کرد: اکنون در معدن روی مهدی آباد و طلای زرشوران از مشاور خارجی بهره گرفته ایم و در رابطه با محیط زیست نیز مشاور نروژی داریم که اینها تکنولوژی و پژوهش را به ایران و کارشناسان ایرانی منتقل می کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی