رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

بیش از ۹۲ درصد واحدهای صنعتی کشور کوچک هستند
معاون شهرک‌های صنعتی در یاسوج:

بیش از ۹۲ درصد واحدهای صنعتی کشور کوچک هستند

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد صنایع کشور کوچک هستند، گفت: ۱.۵ میلیون دلار برای توسعه صنعتی روستاها در نظر گرفته شده که با تصویب نهایی در مجلس اقدامات خوبی برای ایجاد اشتغال در روستاها انجام می‌ به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی […]

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد صنایع کشور کوچک هستند، گفت: ۱.۵ میلیون دلار برای توسعه صنعتی روستاها در نظر گرفته شده که با تصویب نهایی در مجلس اقدامات خوبی برای ایجاد اشتغال در روستاها انجام می‌

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از تسنیم، معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز از واحدهای صنعتی این استان بازدید کرد.

غلامرضا سلیمانی در این بازدید اظهار داشت: ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در سطح کشور وجود دارد، که از این تعداد ۷۸۰ مورد به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: از ۸۸ هزار واحد صنعتی که در سطح کشور وجود دارد، ۸۰ هزار واحد یعنی بیش از ۹۲ درصد این واحدها کوچک بوده و زیر ۵ نفر اشتغال‌زایی دارند.

عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: امسال ۱۶ هزار میلیارد تومان برای رفع مشکل واحدهای صنعتی کشور تصویب شده بود که تا دیروز بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان از این تسهیلات توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

سلیمانی بیان کرد: در ابتدای شروع به کار دولت، حدود ۷ هزار و ۵۰۰ واحد راکد در سطح کشور داشتیم که در مدت ۴۰ ماه خدمت دولت تدبیر و امید حدود ۲ هزار و ۸۸۵ واحد به چرخه فعالیت برگردانده شد.

وی از سرمایه‌گذاری خارجی ۳٫۸ میلیارد دلاری در داخل شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و اظهار کرد: از این میزان ۱٫۸ میلیارد دلار در دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از تصویب یک فوریتی ۱٫۵ میلیون دلار برای توسعه روستایی در مجلس خبر داد و گفت: با نهایی شدن این مصوبه، اقدامات خوبی برای ایجاد اشتغال در روستاها انجام می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی