رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

نيروگاه
مجری طرح های نيروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی؛

بخش خصوصي هفت نيرو گاه در دست ساخت دارد

مجری طرح های نيروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی؛ مهدی خبازپيشه، گفت : بخش خصوصی هفت نيروگاه به ظرفيت ۳ هزار مگاوات می سازد. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاري آريا به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، مهدي خبازپيشه  با بيان اينکه بخش خصوصي تاکنون  ۱۲ هزار مگاوات نيروگاه ساخته و […]

مجری طرح های نيروگاه خصوصی شرکت برق حرارتی؛ مهدی خبازپيشه، گفت : بخش خصوصی هفت نيروگاه به ظرفيت ۳ هزار مگاوات می سازد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاري آريا به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، مهدي خبازپيشه  با بيان اينکه بخش خصوصي تاکنون  ۱۲ هزار مگاوات نيروگاه ساخته و به بهره برداري رسانده  است افزود: تا پايان سال آينده بخش خصوصي هزار مگاوات نيروگاه حرارتي وارد مدار مي کند.

وي با اشاره به اينکه قرارداد ۳ هزار مگاوات نيروگاه حرارتي درحال ساخت با وزارت نيرو امضاء شده است ، گفت : شرکت توليد برق حرارتي ۵ سال برق توليدي اين نيروگاه ها به صورت تضميني مي خرد و بعد از آن برق توليد در بازار برق به فروش مي رسد يا مصرف کننده بزرگي در اطراف استان خريدار آن خواهد بود.

مجري طرح هاي نيروگاه خصوصي شرکت برق حرارتي با اشاره به اينکه نيروگاه هاي که بخش خصوصي ساخته است به صورت BOO ساخته شده است ، گفت: نيروگاه گناوه که به زودي افتتاح مي شود نيز به همين شيوه ساخته شده است.

وي با اشاره به اينکه در منطقه گناوه با مشکل خاموشي مواجه مي شديم ، گفت : از سال ۱۳۸۹ اقدام به ساخت نيروگاهي به ظرفيت ۴۸۴ مگاوات کرديم که از ابتداي امسال با بهره برداري از آن برق مطمئن وارد شبکه مي شود.

خبازپيشه افزود : صنعت برق با توجه به قوانين تکليفي که براي فروش برق بر آن حاکم است ، نتوانست مطالبات خود را پرداخت کند ، گرچه اين صنعت ضررده نيست.
در شرايط تحريم ها و تنگناهاي مالي سال هاي گذشته خاموشي گسترده نداشتيم و اين موضوع يک موفقيت محسوب مي شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی