رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

اقتصاد ایران در ۶ ماهه اول ۹۵ رشد مثبتی داشته است

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد مثبت اقتصادی کشور در ۶ماهه اول امسال خبر داد. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی طیب‌نیا اظهار داشت: بر اساس آمارهایی که از سوی مرکز آمار ایران ارائه شده همه بخشهای اقتصاد رشد مثبت دارند بر این اساس رشد […]

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد مثبت اقتصادی کشور در ۶ماهه اول امسال خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی طیب‌نیا اظهار داشت: بر اساس آمارهایی که از سوی مرکز آمار ایران ارائه شده همه بخشهای اقتصاد رشد مثبت دارند بر این اساس رشد صنعت بالاتر از ۴ درصد بوده و تنها بخشی که رشد منفی داشته بخش ساختمان است.

وی افزود: قطعا یکی از اجزای تولید که نقش مهمی در آن دارد نفت است. تولید نفت در ماههای گذشته افزوده شده و این موضوع از اثرات برجام است که صادرات و تولید نفت افزایش یافته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: البته این به آن معنا نیست که رشد اقتصادی تنها محدود به نفت است و همه بخشهای اقتصادی رشد مثبتی را در ۶ ماهه نخست سال تجربه کرده‌اند.

وی گفت: نفت هم آثار مستقیم و هم آثار غیرمستقیم در رشد اقتصادی دارد و ما منتظر این هستیم که آثار غیرمستقیم نفت در ماههای آینده بر صنایع کشور مشاهده شود.

وی افزود: وقتی درآمد نفتی افزایش می‌یابد از مجاری مختلف روی بخشهای اقتصادی تاثیر می‌گذارد اما رشد صنعت و خدمات در ۶ ماهه نخست سال به دلیل اقداماتی که صرفا در این بخش انجام شده به دست آمده است.

طیب‌نیا در رابطه با افزایش نرخ بیکاری گفت: در بهار ۹۵ نسبت به بهار ۹۴، ۷۴۵ هزار نفر به رقم اشتغال کشور اضافه شد این آمار در ۸ ساله ۸۴ تا ۹۲، ۱۴ هزار نفر شغل خالص به ازای هر سال بوده است.

وی ادامه داد: افزایش نرخ بیکاری در تابستان گذشته به این دلیل است که ۵۰۰ هزار نفر به دلیل افزایش نرخ مشارکت به بیکاران کشور افزوده شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی