رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

سرمایه‌ گذاری‌

کارشناس حوزه انرژی، بهروزی‌فرد، بی‌ثباتی در قوانین را یکی از موانع سرمایه‌ گذاری‌ خارجی ها در ایران دانست و گفت: این بی‌ثباتی در صنعت نفت نیز وجود دارد. برای مثال قیمت خوراک ناگهان تغییر می‌کند و این باعث می‌شود سرمایه‌گذار نتواند در وضعیت بی‌ثباتی تصمیم‌گیری کند. به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی […]

کارشناس حوزه انرژی، بهروزی‌فرد، بی‌ثباتی در قوانین را یکی از موانع سرمایه‌ گذاری‌ خارجی ها در ایران دانست و گفت: این بی‌ثباتی در صنعت نفت نیز وجود دارد. برای مثال قیمت خوراک ناگهان تغییر می‌کند و این باعث می‌شود سرمایه‌گذار نتواند در وضعیت بی‌ثباتی تصمیم‌گیری کند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایسنا، بهروزی‌فرد با تاکید بر این‌که سرمایه‌ گذاری‌ در ایران ارتباط مستقیمی با شرکت ملی نفت ندارد، توضیح داد: هنگامی که دیپلماسی کشور با دنیا تهاجمی باشد، از داخل کشور صدای واحد شنیده نشود و خودمان درون کشور در مورد توسعه به جمع‌بندی نرسیم سرمایه‌گذار خارجی حاضر به سرمایه‌گذاری در کشور نخواهد شد.

وی افزود: هیچ‌گاه سرمایه‌گذار در کشوری که نمی‌داند برای آینده چه برنامه‌ای دارد سرمایه‌ گذاری‌ نخواهد کرد و در این راستا وزارت نفت، وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی باید با یکدیگر هماهنگ باشند تا بتوانند سرمایه خارجی را جذب کنند.

این کارشناس حوزه انرژی با بیان این که باید در قوانین اصلاحاتی انجام شود، اظهار کرد: باید بخش خصوصی به معنی واقعی کلمه در کشور وجود داشته باشد که یکی از ارکان توسعه صنعت نفت محسوب شود.

بهروزی‌فرد با انتقاد از عدم ثبات قوانین در کشور، گفت: در مجلس هم افراد متخصص در این زمینه کم هستند حتی ثبات قوانین در صنعت نفت نیز وجود ندارد. برای مثال ناگهان قیمت خوراک پتروشیمی تغییر می‌کند و سرمایه‌گذار خارجی نمی‌تواند در وضعیت بی‌ثباتی تصمیم‌گیری کند.

وی ادامه داد: باید به سرمایه‌گذار خارجی اطمینان دهیم که قانون کشور تا ۱۵ سال آینده تغییر نمی‌کند و اگر بخواهد تغییر کند در چارچوب مشخصی تغییر خواهد کرد تا سرمایه‌گذار بخواهد بر مبنای آن برنامه‌ریزی کند. از سوی دیگر باید سرمایه‌گذار خارجی بداند با چه نهاد و ارگانی سروکار خواهد داشت و آنها چه تعهداتی نسبت به سرمایه‌گذار و سرمایه‌ گذاری‌ آن دارند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی