رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

بازار سنگ آهن چین، نزولی
قیمت قرارداد ماه می سنگ آهن؛

بازار سنگ آهن چین، نزولی

آخرین بار پنجشنبه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین ۳٫۵۵ دلار هر تن افت نموده خلوص ۶۲ درصد استرالیا ۷۶ دلار و ۲۵ سنت هر تن سی اف آر شد. همان روز قیمت بیلت در بازار داخلی چین ۷ دلار و قرارداد میلگرد در بورس شانگهای ۲۱ دلار ارزان تر شد. قیمت قرارداد ماه […]

آخرین بار پنجشنبه اخیر قیمت سنگ آهن وارداتی در چین ۳٫۵۵ دلار هر تن افت نموده خلوص ۶۲ درصد استرالیا ۷۶ دلار و ۲۵ سنت هر تن سی اف آر شد.

همان روز قیمت بیلت در بازار داخلی چین ۷ دلار و قرارداد میلگرد در بورس شانگهای ۲۱ دلار ارزان تر شد. قیمت قرارداد ماه می سنگ آهن در بورس دالیان نیز یک دلار در هر تن ارزان تر شد.

سرمای زمستان و آلودگی هوا فعالیت ساخت و ساز را در شمال چین متوقف کرده از این رو موجودی مقاطع رو به بالاست در نتیجه بازار فولاد ضعیف تر شده است.

البته کارخانه ها در استان هبی که برای کاهش آلاینده ها تولید را متوقف کرده بودند فعالیت را از سر گرفتند و خرید سنگ آهن آن ها کمی بهتر شد. ولی خرید آن ها در تناژ پایین از بنادر است و فعلا تمایلی به واردات ندارند.

تحلیلگران نسبت به پیش بینی آینده بازار سنگ آهن محتاط هستند ولی همگی موافقند که تقاضا در آینده نزدیک بهتر نمی شود چون تولید فولاد پایین است. برخی نیز خبر دادند دور جدیدی از کاهش تولید برای پایین آوردن سطح آلاینده ها در راه است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی