رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

تسهیلات تولید

معاون شهرک های صنعتی وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد و زیرظرفیت در کشور با دریافت تسهیلات فعال می شوند. شرکت شهرک های صنعتی ، علی یزدانی در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید موتورسیکلت و شهرک صنعتی اردستان و ناحیه […]

معاون شهرک های صنعتی وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد و زیرظرفیت در کشور با دریافت تسهیلات فعال می شوند.

شرکت شهرک های صنعتی ، علی یزدانی در حاشیه بازدید از یک کارخانه تولید موتورسیکلت و شهرک صنعتی اردستان و ناحیه های صنعتی زواره و مهاباد از توابع شهرستان کاشان در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: خوشبختانه تا امروز نزدیک به ۹ هزار واحد صنعتی با بانک ها قرارداد بسته اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون در سراسر کشور به بنگاه هایی که از طریق سامانه بهین یاب ثبت نام و یا مستقیم به بانک ها مراجعه کرده اند در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت، در راستای تامین نقدینگی و تکمیل ظرفیت بیش از ۱۳۰هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

یزدانی افزود: این تسهیلات جهت تامین نقدینگی و فعال شدن بنگاه ها پرداخت شد و یک کمیته پایش و نظارتی نیز تشکیل شد تا نظارت برمصرف صحیح اعتبارات داشته باشد.

وی با بیان این که در کل کشور بیش از ۹۵۲ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد خاطرنشان کرد: ایجاد و توسعه زیرساخت ها در قالب شهرک ها و نواحی صنعتی و حمایت از صنایع در قالب طرح های مختلف از اهداف اصلی شرکت های شهرک های صنعتی در کشور است.

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ابراز کرد: در راستای تامین امنیت خاطر سرمایه گذاران و جلوگیری از پراکندگی واحدهای صنعتی سیاست دولت این است که واحدهای صنعتی در داخل شهرک و نواحی صنعتی مستقر شوند.

وی ادامه داد: اگر در داخل شهرک ها زمین جهت واگذاری باشد اداره های منابع طبیعی خارج از شهرک ها نباید زمین واگذار کنند.

وی با بیان اینکه کل مساحت اراضی نواحی و شهرک صنعتی شهرستان اردستان بالغ بر ۲۳۲ هکتار است، تصریح کرد: در حال حاضر قرارداد احداث ۷۰ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی این شهرستان منعقد شده و از این تعداد ۳۶ واحد پروانه بهره برداری گرفتند و تعدادی نیز که اقدام به ساخت و ساز نکرده اند قرارداد آنها باطل و به سرمایه گذاران جدید زمین واگذار خواهد شد.

یزدانی به وجود اشکالات زیرساختی در شهرک و نواحی صنعتی این شهرستان اشاره کرد و افزود: در جهت اصلاح ورودی شهرک و نواحی صنعتی، اتصال به جاده ترانزیت و هویت بخشی به شهرک ها و نواحی تصمیماتی گرفته شد و در جهت یکنواختی ارائه خدمات و زیباسازی شهرک صنعتی اردستان واحدهای صنعتی که درخارج از شهرک مستقر هستند به این شهرک صنعتی متصل خواهند شد.

مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان این که در نواحی صنعتی زواره و مهاباد بابت هزینه پرداخت زمین که صرف ایجاد زیرساخت ها خواهد شد ۵۰ درصد تخیف در نظر گرفته شده است تصریح کرد: با تصمیمی که امروز گرفته شد این تخفیف در شهرک صنعتی اردستان هم اعمال خواهد شد.

یزدانی به تصویب ماده ۶ لایحه برنامه ششم توسعه کشور توسط مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بر مبنای این مصوبه از سال آینده ۳۰درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده از سهم مربوط به شهرداری ها و دهیاری ها که عملا هیچ نوع خدماتی را داخل شهرک ها و نواحی صنعتی ارائه نمی دادند به مجموعه شهرک ها و نواحی صنعتی اختصاص پیدا کرد.

وی به تشکیل بیش از ۳۸۸ خوشه صنعتی درجهت حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و گفت: تشکیل این خوشه ها از صنف تا صنایع بزرگ یک اقدام فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.

یزدانی یکی دیگر از اقدامات انجام شده در جهت حمایت از بنگاه های کوچک را ورود به فرا بورس اعلام کرد و ادامه داد: این اقدام از جهت تامین مالی بسیار به نفع بنگاه ها است و البته باید محصولات قابل رقابت و صورت های مالی بنگاه ها مشخص باشد.

وی به انعقاد تفاهم نامه ورود به بورس کالا اشاره کرد و گفت: اقدام دیگر در جهت آموزش و توجه به امر تحقیق و توسعه است که کمتر به آن در بنگاه های کوچک به دلیل هزینه بر بودن توجه شده در صورتی که این به نفع بنگاه ها است و سازمان در این راستا تسهیلاتی را فراهم

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی