رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۸ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 25 October

صدور قبض آب

بروزترین سیستم قرائت کنتور و صدور قبض آب که ظرف کمتر از سه دقیقه صدور قبض مشترکان در محل را ممکن می‌کند در بخش روستایی آغاز به کار کرده است. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایسنا، رییس اداره خدمات مشترکان و درآمد شرکت آبفای روستایی استان فارس اظهار کرد: […]

بروزترین سیستم قرائت کنتور و صدور قبض آب که ظرف کمتر از سه دقیقه صدور قبض مشترکان در محل را ممکن می‌کند در بخش روستایی آغاز به کار کرده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایسنا، رییس اداره خدمات مشترکان و درآمد شرکت آبفای روستایی استان فارس اظهار کرد: در پی اجرای سامانه جامع قرائت کنتورهای آب هوشمند روستایی در استان فارس ۳.۵ میلیارد تومان در طول یک سال کاهش هزینه داشته‌ایم.

علی رمضانی در بازدید خبرنگاران از فعالیت‌های صنعت آب و فاضلاب روستایی استان فارس در جمع خبرنگاران با بیان این‌که شرکت آب و فاضلاب شهر شیراز این کار را برای اولین بار اجرایی کرد، گفت: در شرکت آب و فاضلاب به شهر شیراز این عملیات نه تنها با این وسعت انجام نمی‌شود بلکه چاپ در محل نیز صورت نمی‌گیرد به عبارت دیگر شهر شیراز این کار را در محدوده نزدیک به ۵۰ کیلومتر مربعی اجرایی کرد در حالی که شرکت آبفای روستایی فارس آن را در محدوده ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر مربعی استان با بیش از ۴۰۲ هزار مشترک اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند، میزان آب مصرفی مشترکان با مراجعه مامور در منزل افراد محاسبه شده و همان جا قبض صادر می شود، گفت:با اجرای این پروژه، ماموران قرائت از کنتورها عکس گرفته و به صورت آنلاین (برخط) به سرور مستقر در شرکت مهندسی آب و فاضلاب روستایی استان برای انجام محاسبات لازم ارسال می کنند که همین موضوع شفاف سازی هزینه ها را به دنبال داشته است.

رمضانی در پاسخ به این سوال که آیا امکان کلاهبرداری در این نوع فعالیت وجود دارد، ادامه داد: با توجه به این‌که قرائت کنتورهای هوشمند به‌طور ۱۰۰ درصد زیر نظر شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس است به هیچ عنوان امکان هک‌ کردن این برنامه وجود ندارد.

رییس اداره خدمات مشترکان و درآمد شرکت آبفای روستایی استان فارس با بیان این‌که فعالیت‌ ماموران به طور ۱۰۰ درصد از سوی مرکز تحت نظارت قرار دارد، گفت: این سیستم همزمان با انجام قرائت کنتور با وجود یک GPS تمام فعالیت مامور را تحت نظارت قرار می‌دهد.

به گفته رمضانی با اجرای این پروژه چرخه طولانی‌مدت قرائت، محاسبه، چاپ و توزیع قبوض آب روستایی که به‌طور میانگین ۲۵ روز زمان می‌برد به حدود سه الی پنج دقیقه کاهش یافت.

وی با بیان این‌که با استفاده از این سیستم مشترک می‌تواند در همان زمان قبض خود را به صورت آنلاین پرداخت کند، افزود: شفاف‌سازی هزینه با توجه به این سیستم بسیار افزایش یافته است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی