رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

افت نیم درصدی شاخص بورس
در هفته پایانی پاییز

افت نیم درصدی شاخص بورس

شاخص بورس در هفته پایانی پاییز امسال با ثبت افت ۰.۵ درصدی به رقم ۸۰۲۵۰ واحد رسید. به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری تسنیم؛ در هفته ای که گذشت تعداد ۳۲۶۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش۶۰۸۰ میلیارد ریال در ۱۸۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به […]

شاخص بورس در هفته پایانی پاییز امسال با ثبت افت ۰.۵ درصدی به رقم ۸۰۲۵۰ واحد رسید.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری تسنیم؛ در هفته ای که گذشت تعداد ۳۲۶۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش۶۰۸۰ میلیارد ریال در ۱۸۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲، ۲۹ و ۱۷ درصد کاهش را نسبت به هفته قبل تر نشان می دهد.

همچنین در این مدت تعداد یک میلیون برگه اوراق مشارکت به ارزش یک هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۴۴ درصد و ۴۶ درصد افزایش را به ثبت رسانده است. این درحالی است که تعداد ۵ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران نیز به ارزش کل بیش از ۵۰ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۶۴ درصد و ۶۲ درصد افزایش همراه شد.

بر اساس این گزارش؛ شاخص کل نیز درهفته ای که گذشت با ۴۳۴ واحد کاهش، افت ۰٫۵ درصدی را به ثبت رساند و به رقم ۸۰۲۵۰ واحد رسید.
شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۳۸۵ واحد کاهش به رقم ۵۷۱۰۵ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۸۹ واحد کاهش به عدد ۱۶۹۹۸۵ واحد رسیدند که به ترتیب با ۰٫۷ و ۰٫۲۹ درصد کاهش مواجه شدند.

همچنین گروه محصولات چرمی با ۱۲٫۶۷ درصد، بیمه و بازنشسته با ۱٫۸۴ درصد، استخراج نفت بجز کشف با ۱٫۶۶ درصد و تامین آب، برق، گاز با ۱٫۱۵ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص را نسبت به سایر گروه ها در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی