رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

عباس آخوندی
عباس آخوندی در جمع روسای اصناف حمل و نقل

پايان دوران اقتصاد سالاري دولت و لزوم مشارکت بخش خصوصی

آخوندي وزير راه و شهرسازي گفت: پايان دوران اقتصاد سالاري دولت فرا رسيده و ممکن است خيلي ها مقاومت کنند اما کسي موفق مي شود که به استقبال اين موضوع برود. به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری آريا، عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در جمع روساي اصناف حمل و نقل […]

آخوندي وزير راه و شهرسازي گفت: پايان دوران اقتصاد سالاري دولت فرا رسيده و ممکن است خيلي ها مقاومت کنند اما کسي موفق مي شود که به استقبال اين موضوع برود.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری آريا، عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در جمع روساي اصناف حمل و نقل گفت: بايد همه بخش ها يک سهم درست از اقتصاد ايران داشته باشند.

وي افزود: در سال ۹۵ اعتبار عمراني وزارت راه و شهرسازي ۷۷۰۰ ميليارد بوده است که مبلغ تخصيص يافته تا به امروز ۸۰۰ ميليارد تومان و اسناد خزانه ۲ هزار و ۵۶۰ ميليارد تومان است که واقعيت اقتصاد ايران را نشان مي دهد.

وي گفت: اين ارقام را که مي بينيم چه تاثيري از آينده در ذهن ما شکل مي گيرد ؟ کشور ما نياز به تغيير نگرش دارد.

آخوندي افزود: اما کسي که دنبال تغيير نگرش است با هزاران مقاومت مواجه مي شود.

وي گفت: امسال بودجه کشور ۳۲۰ هزار ميليارد تومان بسته شد که از اين مبلغ ۵۷ هزار ميليارد تومان بودجه عمراني است ، زماني بودجه عمراني بيشتر از بودجه جاري بود اما امروزه برعکس است.

آخوندي گفت: اعتبارات عمراني روند کاهشي و اعتبارات جاري روند افزايشي دارد و هيچ اعتبار جاري را نمي توان برگرداند.

وي گفت : در برخي جاها ايستادم و گفتم در برخي زمينه ها براي دولت هزينه مضاعف ايجاد نکنيد که تاوان اين حرفها را نيز پرداخت کردم و مي کنم.

آخوندي گفت : بايد منبع تامين مالي عمراني و آباداني ايران را در اقتصاد ايران پيش بيني کنيم نه در بودجه و بايد بتوانيم در درون اقتصاد ملي ايران را آباد کنيم.

آخوندي افزود : هر روز توان و ظرفيت بودجه عمراني دولت براي توسعه ايران کاهش مي يابد.

وي گفت : ساخت آزادراه ها ، بنادر ، ريل و زيرساخت ها را با بخش خصوصي آغاز کرده ايم و البته بايد برگشت سرمايه نيز براي سرمايه گذار باشد.

آخوندي افزود : حمل و نقل در يک رقابت بين المللي کار کند و ما بايد جرات داشته باشيم ، ۲۰۰ هواپيماي جديد وارد ايران کنيم تا بتوانيم با خطوط هوايي جهان رقابت کنيم.

آخوندي افزود : آمادگي دارم طور ديگر وزارتخانه را اداره کنم اما يک دست صدا ندارد ، هرچند بايد اين مهم در اقتصاد ايران رخ دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی