رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

تولید انرژی پاک و تامین آب به دست دانمارکی ها در ایران

رئیس اتحادیه شرکت‌های انرژی دانمارک، هارولد هاردستون گفت: به دنبال تامین ۷ هزار و ۵۰۰ مگا وات انرژی پاک برای ایران هستیم. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایلنا ، رئیس اتحادیه شرکت‌های انرژی دانمارک، هارولد هاردستون در خصوص حضور شرکت‌های فعال در حوزه انرژی این کشور در ایران اظهار داشت: […]

رئیس اتحادیه شرکت‌های انرژی دانمارک، هارولد هاردستون گفت: به دنبال تامین ۷ هزار و ۵۰۰ مگا وات انرژی پاک برای ایران هستیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایلنا ، رئیس اتحادیه شرکت‌های انرژی دانمارک، هارولد هاردستون در خصوص حضور شرکت‌های فعال در حوزه انرژی این کشور در ایران اظهار داشت: ایران و دانمارک می‌توانند همکاری‌های خوبی در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و حوزه آب داشته باشند. هدف اصلی ما آشنایی شرکت‌های دو کشور است. ما در این صنعت از تکنولوژی بالایی برخوردار هستیم و تمایل داریم این امکانات را خصوصا در حوزه ایمنی، نرم افزار و استخراج را به شرکت‌‌های ایرانی ارائه کنیم.

هارولد هاردستون ادامه داد: توانایی شرکت‌های دانمارکی در این حوزه ها بالا است و از صنایع بالادستی نفت تا تولیدات پتروشیمی، ما به دنبال همکاری با شرکت‌های ایرانی هستیم. ضمن آن که شرکت‌های کوچک دانمارکی که به صورت تخصصی در زمینه گاز فعالیت می‌کنند نیز به ایران آمده‌اند و به دنبال بررسی راه‌های همکاری هستند.

وی در خصوص پیش بینی میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی دانمارکی در ایران گفت: اکنون نمی‌توان پیش‌بینی کرد و به یک رقم مشخصی رسید. ما در حال مذاکره هستیم و برخی از شرکت‌های دانمارکی در حال استقرار و افتتاح دفاتر نمایندگی در ایران هستند. من فکر کنم در مرحله بعدی می‌توان به یک رقم دقیقی رسید. فعلا دو طرف در حال ارزیابی یکدیگر هستند.

هاردسون در خصوص همکاری های دو کشور در حوزه انرژی های تجدید پذیر گفت: من فکر می کنم در آینده دو کشور می‌توانند همکاری‌های خوبی در زمینه انرژی‌های نو و تجدید پذیر و حوزه آب داشته باشند.

 وی افزود: دانمارک از سال ۱۹۸۰ فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرد و در حال حاضر قسمت زیادی از انرژی مصرفی در دانمارک از طریق انرژی بادی تامین می‌شود. ضمن آن که در حوزه صادرات تجهیزات انرژی‌های پاک فعالیت داریم. به طور مثال دو کمپانی در دانمارک وجود دارد که کلیه امور توربین‌های بادی را انجام می‌دهند و به نظرم فرصت خوبی است که ایران از این فرصت استفاده کند

هاردسون در پایان تصریح کرد: مطابق مذاکراتی که داشته‌ایم دولت ایران برنامه بلند مدت برای توسعه انرژی تجدیدپذیر دارد. دولت ایران به دنبال این است که ۷ هزار و ۵۰۰ مگاوات تولید انرژی پاک باشد که شامل انرژی بادی و خورشیدی و برقی داشته باشد و ما می خواهیم که آنرا تامین کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی