رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

راه اندازی 16هزار تعاونی با 200 هزار شغل در دولت یازدهم

معاون امور تعاونیهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید حمید کلانتری گفت: ۱۶ هزار تعاونی در شاخه های مختلف در دولت تدبیر و امید در کشور راه اندازی شده که ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است. به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید حمید کلانتری گفت: با تصویب طرح […]

معاون امور تعاونیهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید حمید کلانتری گفت: ۱۶ هزار تعاونی در شاخه های مختلف در دولت تدبیر و امید در کشور راه اندازی شده که ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید حمید کلانتری گفت: با تصویب طرح پیشنهادی ارائه شده به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، ۵۰۰ هزار فرصت شغلی با برآورد ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب وجوه اداره شده در کشور فراهم می شود.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ تعاون در کشور اظهار کرد: براساس تفاهم نامه ای که با استانداران سراسر کشور امضا شده است ستادهای توسعه تعاون برای حل مشکلات، تقویت و پشتیبانی لازم از تعاونیها در استانها تشکیل شده و اقدامهای لازم را انجام می دهند.

وی بیان کرد: برای کاهش آسیب پذیری در بخش اقتصاد و مقاوم کردن این بخش توسعه تعاونیها بویژه در مناطق محروم و دوردست ضروری است.
کلانتری با اشاره به نقش تعاونیها درتوسعه عدالت اجتماعی افزود: تعاونی ها فاصله بین توزیع و تولید را کم و قیمت تمام شده را برای مصرف کننده پایین می آورند و باعث هم افزایی بین اجزای مختلف شبکه می شوند.

معاون امور تعاونی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: یکی از موضوع های مهم اقتصاد مقاومتی توسعه اشتغال، حل مشکل بیکاری و کمک به ایجاد رونق است.

کلانتری افزود: با توجه به اینکه تعاونیها واحدهای کوچک و متوسط هستند سرانه هزینه ایجاد شغل در آنها یک سوم میانگین ایجاد شغل در کشور است به همین دلیل نقش تعاونیها در توسعه اشتغال کشور مهم و موثر است.

وی بیشترین فعالیت تعاونیهای کشور را در بخش کشاورزی، اقتصادی، باغداری، آبزیان، صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت: ایجاد هماهنگی بیشتر بین سازمان فنی و حرفه ای با حوزه کارآفرینی و استفاده از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید برای بانکهای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ضمانت تسهیلات پرداختی به تعاونیها از جمله برنامه های این وزارتخانه است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی