رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

تشکیل ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق

با دستور وزیر نیرو، ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق تشکیل و “بهرام نظام‌الملکی” به عنوان دبیر این ستاد منصوب شد. به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)‌، با توسعه روزافزون همکاری‌های فنی و مهندسی صنعت آب و برق ایران با کشور عراق و […]

با دستور وزیر نیرو، ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق تشکیل و “بهرام نظام‌الملکی” به عنوان دبیر این ستاد منصوب شد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی‌پی‌جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)‌، با توسعه روزافزون همکاری‌های فنی و مهندسی صنعت آب و برق ایران با کشور عراق و سهم بیش از ۹۰ درصدی صدور خدمات فنی مهندسی در بخش آب و برق به این کشور، این ستاد با دستور “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو برای فراهم کردن بستر مناسب توسعه و رفع موانع همکاری‌ها تشکیل شده است.

بر اساس نظر وزیر نیرو، ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق، وظایفی همچون پیگیری مطالبات شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی صنعت آب و برق از طرف‌های عراقی، رفع موانع ورود بخش خصوصی به حوزه صادرات برق به کشور عراق و پیگیری تخصیص خطوط اعتباری برای اجرای پروژه‌های صنعت برق در کشور عراق، از محل صندوق توسعه ملی را به عهده دارد.
همچنین توسعه همکاری و تعامل با بخش اقتصادی سفارت ایران در عراق و همچنین رایزن بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، رایزنی با نهادهای ذی‌ربط جهت اختصاص تسهیلات به فعالان صادراتی صنعت برق در قبال مطالبات معوقه آن‌ها از کارفرمایان عراقی با ارائه اسناد و مدارک مثبته و تأیید سندیکای صنعت برق ایران و همچنین توافق در خصوص تهاتر مطالبات معوقه فعالان صادراتی صنعت برق با مواد اولیه موجود در کشور عراق نیز از دیگر وظایف این ستاد خواهد بود.
حمایت از سرمایه‌گذاری و انتقال فناوری و احداث خطوط تولید در عراق به منظور ساخت محصولات و تجهیزات مشترک و جلوگیری از رقابت مخرب بین شرکت‌های ایرانی صادرکننده خدمات صنعت آب و برق در بازار عراق از جمله مسئولیت‌هایی است که ستاد همکاری‌های ایران و عراق در حوزه آب و برق به عهده دارد.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی