رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

تسهیل تجارت ایران و چین با رویکرد انرژی و حمل و نقل
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:

تسهیل تجارت ایران و چین با رویکرد انرژی و حمل و نقل

اسدالله عسگراولادی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به احتمال تسهیل روادید چین برای تجار ایرانی، گفت: تجارت ایران و چین تسهیل پیدا کرده است و هر ۶ ماه یک هیات اقتصادی از ایران به چین می رود و مذاکرات در بخش انرژی و حمل و نقل با چینی ها انجام می شود. […]

اسدالله عسگراولادی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به احتمال تسهیل روادید چین برای تجار ایرانی، گفت: تجارت ایران و چین تسهیل پیدا کرده است و هر ۶ ماه یک هیات اقتصادی از ایران به چین می رود و مذاکرات در بخش انرژی و حمل و نقل با چینی ها انجام می شود.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر، اسدالله عسگراولادی در خصوص سفر هیات ایرانی به چین در هفته های گذشته، گفت: در چین جلسات خوبی با سرمایه گذاران داشتیم و ۳۰۰ نفر از کارآفرینان چینی را به این جلسات دعوت کردیم.

وی با بیان اینکه ظریف وزیر امور خارجه هم چند ملاقات خوب داشت، اظهار داشت: یکی از برنامه های ما این است که مساله روادید با چین حل شود زیرا در حال حاضر ویزا به سختی داده می شود، دوم اینکه هر ۶ ماه یک هیات اقتصادی به چین اعزام شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین با اشاره به اینکه هیات اقتصادی ایران قرار است از همه استان های چین دیدن کند، افزود: این اقدام در این راستا انجام می‌شود که سرمایه گذاران چینی برای سرمایه گذاری در ایران تشویق شوند.

عسگراولادی با اشاره به اینکه عمده مذاکرات صورت گرفته با طرف چینی در  بخش انرژی، جاده سازی، راه آهن و فاینانس قطار برقی تهران-مشهد بوده است، گفت: انشاءالله نتیجه سفر اخیر هیات اقتصادی ایران به چین، یکی دوماه دیگر مشخص شود.

وی با اشاره به ورود هیات اقتصادی روسیه به ایران، گفت: هیات اقتصادی که هفته گذشته به ایران آمد، از بزرگترین هیات های اقتصادی بود که ماحصل آنها امضای پروتکل و قراردادهای زیادی بود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در خصوص حل مشکل تعرفه واردات کالا به روسیه، گفت: یکی از مشکلات میان ایران و روسیه، مشکل تعرفه ها است البته تعرفه ها را پایین آوردند اما عمده بحث ما با آنها در بخش ارزیابی محصولات است زیرا آنها قیمت کالاها را خودشان مشخص می کنند که ما آن را قبول نداریم و امیدواریم که این هم حل شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی