رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

نگاهی به آخرین تحولات بازار فولاد و سنگ آهن چین

قیمت فولاد و سنگ آهن در بازارهای فیوچرز چین پس از دو روز روند صعودی امروز با افت مواجه شده است. ظاهرا تلاش های دولت چین برای کاهش ظرفیت تولید فولاد موجب رونق قیمت ها شده بود. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، چین امسال ۸۸ میلیون تن از […]

قیمت فولاد و سنگ آهن در بازارهای فیوچرز چین پس از دو روز روند صعودی امروز با افت مواجه شده است. ظاهرا تلاش های دولت چین برای کاهش ظرفیت تولید فولاد موجب رونق قیمت ها شده بود.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، چین امسال ۸۸ میلیون تن از ظرفیت تولید فولاد خود را تحت برنامه اصلاحات اقتصادی کاهش داده تا از مازاد ظرفیت صنعت فولاد بکاهد که البته تقریبا دوبرابر هدف اولیه کاهش ۴۵ میلیون تنی بوده است. این امر موجب رشد ۸۶ درصدی قیمت فولاد در بازارهای فیوچرز این کشور شده است.

طبق گزارش متال بولتین، قیمت سنگ آهن وارداتی در چین این هفته پس از آن که به اوج خود از اکتبر ۲۰۱۴ تاکنون رسید ۲۰ سنت پایین آمده امروز ۸۳ دلار و ۴۲ سنت هر تن سی اف آر چین ثبت شد.

در بورس دالیان نیز قیمت قرارداد سنگ آهن ۳٫۴ درصد افت داشته به ۸۹ دلار هر تن رسید در حالی که دوشنبه اخیر به اوج سه سال گذشته یعنی ۹۵ دلار رسیده بود.

قیمت قرارداد میلگرد در بورس شانگهای نیز پس از رسیدن به ۵۱۵ دلار  در روز دوشنبه که از آوریل ۲۰۱۴ بی سابقه بود حال ۲٫۵ درصد پایین آمده ۴۹۰ دلار هر تن شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی