رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

سومین همایش تکنولوژی بخار

سومین همایش تکنولوژی بخار و  آب گرم با محوریت بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم های گرمایشی و استفاده از انرژی های نو در صنعت تاسیسات،  در تاریخ ۲۴ آذر ماه در کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز توسط شرکت پاکمن برگزار شد. به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی، جهان امروزی با پیشرفت خود، نیازش را […]

سومین همایش تکنولوژی بخار و  آب گرم با محوریت بهینه سازی مصرف انرژی در سیستم های گرمایشی و استفاده از انرژی های نو در صنعت تاسیسات،  در تاریخ ۲۴ آذر ماه در کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز توسط شرکت پاکمن برگزار شد.

به گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی، جهان امروزی با پیشرفت خود، نیازش را به انرژی بیشتر و بیشتر کرده است، به حدی که این مبحث ، اصلی ترین دغدغه تمامی کشورها به ویژه کشور های صنعتی است، این کشورها بیشترین نیاز خود را از انرژی فسیلی تامین می کنند اما همه می دانند که این سوخت در حال تمام شدن است و فراموش نشود که آیندگان نیز در سوخت های فسیلی سهم دارند و مردم جهان بایستی این سوخت را برای آنها حفظ کنند.

به همین دلیل جهان امروزی به دنبال راهی می­گردد که ضمن ارتقاء تکنولوژی خود بیشترین بهره را از انرژی ببرد چرا که ارتقاء مداوم تکنولوژی بدون در نظر گرفتن مقوله ­ی انرژی امری بسیار دشوار است . از طرفی صنایع برای پیشرفت خود به انرژی وابسته اند و در تلاش اند با افزایش بهره­ وری و راندمان تجهیزاتشان آن را به صورت بهینه تری مصرف کنند.

راه حل دیگر برای رفع این مشکل استفاده از انرژی های نوین می تواند باشد. این انرژی برخلاف سوخت های فسیلی، تمام نمی­ شود و برای همیشه در دسترس جهانیان است و با بهره گیری از آن، صنایع می توانند وجود شان را برای همیشه تضمین کنند. صنعت تاسیسات نیز به عنوان صنعتی که سهم قابل توجهی در مصرف انرژی دارد،  با بهینه سازی تجهیزات و استفاده از انرژی های نو می تواند نقش بزرگی در این مسیر ایفا کند. ولی متاسفانه مسیری که امروزه تمامی صنایع به ویژه صنعت تاسیسات برای پیشرفت خود طی می کند باعث اتمام و هدر رفت انرژی می شود و مطمئنن این مسیر نیاز به اصلاح دارد.

آقای دکتر علی اکبر گل نشان استاد دانشگاه شیراز، در این همایش به ضرورت بهینه سازی تجهیزات تاسیساتی پر مصرف، همچون بویلر ها اشاره کرد و گفت: صنعت تاسیسات ایران بایستی رویکردش را به مصرف انرژی تغییر دهد، در حال حاضر انرژی مصرفی سیستم های تاسیساتی علل خصوص سیستم های گرمایشی بسیار زیاد است و با افزایش راندمان این سیستم ها می توان مصرف انرژی را در این صنعت مدیریت کرد.

بر اساس گزارش گروه تاسیسات ویکی پی جی، دیگر سخنرانان این همایش، مهندس سعید میرزازاده، مهندس سیداصغر نصراللهی، مهندس وحید عزیزی و مهندس علی عمادی بودند و این همایش  در تاریخ ۲۴ آذر ماه در کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز توسط شرکت پاکمن بر گزار شد و  همین طور در حاشیه این همایش نتایج چهارمین مسابقه عکاسی صنعت تاسیسات با رویکرد انرژی های نوین اعلام شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی