رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

شناسایی60 کنسرسیوم از خوشه های صنعتی کشور برای توسعه صادرات

مدیر توسعه بازار و امور بین‌الملل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شناسایی ۶۰ کنسرسیوم صادراتی از خوشه های صنعتی برای توسعه پایدار صادرات در کشور خبر داد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، کنسرسیوم به مشارکت و اتحاد دو یا چند شرکت همگن گفته می شود که […]

مدیر توسعه بازار و امور بین‌الملل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شناسایی ۶۰ کنسرسیوم صادراتی از خوشه های صنعتی برای توسعه پایدار صادرات در کشور خبر داد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، کنسرسیوم به مشارکت و اتحاد دو یا چند شرکت همگن گفته می شود که برای رسیدن به یک هدف (صادرات)، همکاری می کنند.

احمد جوانمردی روز یکشنبه در دوره بازآموزی کسب آمادگی برای همکاری با شرکت های آلمانی، افزود: یکی از مشکلاتی که هم اکنون در صادرات کشور خودنمایی می کند، صادرات کالا به صورت انفرادی است که این شرکت ها بعد از یک مدت توانایی تامین کالا به صورت بلند مدت را در بازار بین المللی نداشته و از چرخه صادرات خارج می شوند.

وی اضافه کرد: با شناسایی و ایجاد کنسرسیوم صادراتی در خوشه های صنعتی مختلف در کشور، گامی مهم در توسعه پایدار و منسجم صادرات کشور برداشته خواهد شد.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذاران خارجی، گفت: فرصت های سرمایه گذاری در حال شناسایی است و پس از تهیه و مطالعه امکان سنجی فنی، مالی و اقتصادی، فرصت ها به کشورهای مختلف، هیات های خارجی و سرمایه گذارن ارسال می شود.
وی ادامه داد: شرکت هایی که علاقمند به داشتن شرکای خارجی در تولید و داشتن بازار هستند می توانند به شرکت های مشاوره ذیصلاح مراجعه و قرارداد مربوطه را منعقد نمایند.

وی ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت های زیر مجموع ۵۰ درصد هزینه قراردادهای امکان سنجی را در قالب یارانه پرداخت و خلاصه آنها را به سفارت خانه ها و کلیه کانال های ارتباطی خارج از کشور برای جذب شرکای جاری مناسب آن شرکت ارسال می کند.
وی در خصوص طرحهای حمایتی سازمان صنایع کوچک گفت: سازمان صنایع کوچک در دو حوزه اساسی زیرساختها و دیگری در حوزه حمایت نرم افزاری از صنایع کوچک حمایت می کند.

جوانمردی افزود: در زمینه زیرساختها، تامین زیرساختها و بهره مندی شهرکهای صنعتی از آب،برق ، تلفن، فضای سبز و تصفیه خانه ها از جمله اقدامات انجام شده است و ۷۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی فعال از این امکانات استفاده می کنند.

وی گفت: در حوزه نرم افزاری نزدیک به ۲۰ فعالیت ثابت و دائم در حوزه آموزش ، شرکت در نمایشگاهها و توسعه فناوری، تامین مالی، هیات های تجاری، روابط بین المللی و… ارایه می شود.

وی در بخش دیگر از اظهاراتش افزود: سالانه ۵۰ هزار نفر در حوزه های کارگری، کارشناسی و مدیریتی در پوشش حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران آموزش های مرتبط را در یافت می کنند.
وی اضافه کرد: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی آموزش یکصد هزار نفر در دستور کار سازمان قرار دارد.

مدیر توسعه بازار و امور بین‌الملل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به انعقاد ۱۹ تفاهم نامه طی سال های گذشته با کشور های مختلف با هدف توسعه روابط و همکاری های بین الملی گفت: بعد از دوران برجام تفاهم نامه های همکاری با آلمان و بلغارستان برای حمایت از صنایع کوچک منعقد شده است.

جوانمردی اظهار کرد: چین، کره جنوبی، ونزوئلا، نیجریه، پاکستان و هند از دیگر کشورهایی هستند که تفاهم نامه همکاری با آنها امضا شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی