رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تغییر نام یافت

مجلس عنوان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را به سازمان ملی استاندارد تغییرداد. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در جلسه علنی امروز مجلس با تصویب نمایندگان و برای افزایش پوشش استاندارد کلیه محصولات داخلی، عنوان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به سازمان ملی استاندارد تغییر کرد. […]

مجلس عنوان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران را به سازمان ملی استاندارد تغییرداد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در جلسه علنی امروز مجلس با تصویب نمایندگان و برای افزایش پوشش استاندارد کلیه محصولات داخلی، عنوان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به سازمان ملی استاندارد تغییر کرد.

نمایندگان امروز با ۱۲۵ رأی موافق از ۲۴۲ نماینده حاضر ماده یک طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد اعاده شده از شورای نگهبان را اصلاح کردند.
ماده یک اصلاح شده به این شرح است:

در اجرای بند (۴ – ۲) سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و بند (و) ماده ۲۳۴ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه و تقویت نظام استاندارد ملی و نیز در راستای تحقق بند ۲۴ سیاست های اقتصاد مقاومتی ، موضوع (افزایش پوشش استاندارد به کلیه محصولات داخلی و ترویج آن) و همچنین زمینه سازی جهت اعمال بند ۳۰ سیاست های برنامه ششم توسعه مبنی بر (تدوین و اجرای سند جامع و نقشه راه تحول نظام استاندارد سازی کشور و مدیریت کیفیت) و به منظور روزآمدسازی ، تقویت و توسعه نظام استاندارد در سطح کشور به نحوی که زمینه ارتقاء مناسب کیفیت ملی و دستیابی به ارتقاء پایدار تولید محصولات در کشور را فراهم نماید ، عنوان (موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران) به (سازمان ملی استاندارد) تغییر یافت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی