رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

سرمایه گذاران وارد زیرساخت زنجیره معادن شوند

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو، از شرکت های داخلی و خارجی خواست در امور زیرساخت حوزه معدن و صنایع معدنی ایران، سرمایه گذاری کنند. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از میزان، مهدی کرباسیان در مراسم آغاز به کار دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی گفت: سرمایه […]

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو، از شرکت های داخلی و خارجی خواست در امور زیرساخت حوزه معدن و صنایع معدنی ایران، سرمایه گذاری کنند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از میزان، مهدی کرباسیان در مراسم آغاز به کار دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی گفت: سرمایه گذاری در حوزه های آب، برق، گاز، بندر، نیروگاه و خطوط ریلی و جاده ای از اولویت های توسعه بخش معدن ایران است و اهمیت این موضوع باعث شد نخستین نشست تخصصی این اجلاس را به موضوع «زیرساخت» اختصاص دهیم.

وی در عین حال درباره برنامه های کاهش مصرف انرژی گفت: ایمیدرو به همراه وزارت صنعت معدن و تجارت و دولت از سرمایه گذاری در ارایه فناوری های جدید به منظور کاهش مصرف انرژی حمایت می کند.

کرباسیان ادامه داد: علاقمند به استفاده از فناوری هایی هستیم سبب کاهش قابل توجه مصرف آب در صنایع به ویژه صنعت فولاد و بخش معدن شود.  به تازگی و در جریان سفر وزیر امور خارجه به شرق آسیا، با شرکت های از ژاپن مذاکراتی انجام شده که توانسته اند مصرف آب در تولید فولاد را حدود ۵۰درصد کاهش دهند.

وی تاکید کرد: بهینه شدن مصرف انرژی از موضوعات مورد اهمیت ما برای توسعه بخش های معدن و صنایع معدنی است بنابراین از سرمایه گذاری در فناوری های جدید استقبال می کنیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو درباره شرایط جذب سرمایه در معادن گفت: با توجه به ذخایر غنی که ایران در اختیار دارد آمادگی برای جذب سرمایه، مشارکت و واگذاری بهره برداری از معادن به شرکت های خارجی و داخلی را طبق قانون داریم.

وی به اقدامات انجام شده در طرح اکتشافی اشاره کرد و گفت: طی سه سال اخیر که برنامه اکتشاف در ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور را آغاز کرده ایم، به ذخایر قابل توجهی در حوزه های سنگ آهن، مس، طلا، زغالسنگ، روی و … دست یافته ایم به طوری که فقط در حوزه طلا،  ۵۰ تن به ذخایر طلای کشور افزوده شده است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، خطاب به سرمایه گذاران گفت: ایران تنها یک بازار ۸۰ میلیونی نیست، بلکه بازاری با جمعیت نزدیک به ۴۰۰ میلیون نفری پیرامون خود دارد که این امر سبب سودآوری قابل توجه شرکت های سرمایه گذار می شود.

دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران(IMIS۲) از صبح امروز شنبه ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۵ با حضور مدیران ارشد شرکت های معتبر معدنی، صنایع معادن ، امور مالی و بانکی، مشاوره ای داخلی و خارجی و همچنین سفرای کشورهای مختلف در ایران، در تهران آغاز شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی