رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

دولت به دنبال بازگرداندن ۷۵هزار واحد و بنگاه اقتصادی به چرخه تولید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: یکی از برنامه های دولت بازگرداندن و نجات ۷۵ هزار واحد وبنگاه اقتصادی کوچک و متوسط در کشور از شرایط نامناسبی که دارند، است. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل ازمهر، محمود واعظی در جمع مردم شهرستان کامیاران در مسجد جامع این شهر گفت: همکاری، […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: یکی از برنامه های دولت بازگرداندن و نجات ۷۵ هزار واحد وبنگاه اقتصادی کوچک و متوسط در کشور از شرایط نامناسبی که دارند، است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل ازمهر، محمود واعظی در جمع مردم شهرستان کامیاران در مسجد جامع این شهر گفت: همکاری، همدلی و صمیمیت موجود بین برادران اهل تسنن و تشیع در این منطقه زبانزد است و همه باید برای حفظ  و ارتقای این وحدت تلاش کنند.

وی عنوان کرد: همه ما مسلمانان باید بتوانیم آنچه را که اسلام تعیین و مشخص کرده و پیامبر اعظیم الشان اسلام(ص) برای ما به میراث گذاشته است، عمل کنیم.

وی اظهارداشت: از صبح امروز تاکنون جلسات مختلفی را در مرکز استان تشکیل و در آنها مسائل مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: امیدواریم با تصمیماتی که در جلسات متعدد و با حضور کارشناسان متخصص اتحاذ می شود منجر به رفع مشکلاتی مطرح شده استان شود.

واعظی با اشاره به اینکه مردم کردستان یکی از استان هایی بود که در سال ۹۲ بیشترین حمایت را از دکتر روحانی کردند، اضافه کرد: تمامی دولتمردان تدبیر وامید وظیفه دارند قدردان  حمایت مردم استان باشند و به نیازهای آنها پاسخ مثبت دهند.

وی بیان کرد: نگاه ما  در دولت به کردستان به عنوان استانی مرزی این است که باید آیینه ای از ایران اسلامی باشد و لازمه این مهم هم آماده سازی زیرساخت ها و رفع مشکلات کنونی این استان است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات استان باید برنامه ریزی اساسی انجام شود، اظهارداشت: مشکلات معیشتی و بیکاری مختص به کردستان نیست و اکثر استان های کشور با این معضلات دست به گریبان هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره اینکه دولت تدبیرو امید بر مشکلات مردم کاملا واقف است، گفت:  از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تمامی دولتمردان تلاش کردند موانع موجود را برطرف کنند.

واعظی افزود: دولت تمام توان خود را به کار گرفت تا روابط کشورمان با سایر کشورها به ویژه همسایگانمان بهبود و وضعیت عادی پیدا کند.

وی بیان کرد: با پیگیری و پشتکار تیم مذاکره کننده کشورمان تمامی تحریم های هسته ای و بخشی از تحریم های سایر حوزه ها هم برطرف شد.

وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور با گذشته بسیار فرق کرده است، عنوان کرد: هفته گذشته توفیق دیگری نصیب کشورمان شد و در اوپک سقف صادرات نفت ایران به چهار میلیون بشکه افزایش پیدا کرد و این در حالی است که در زمان تحریم کمتر از یک میلیون بشکه بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: تعداد زیادی از صنایع کوچک و متوسط کشور که به دلیل تحریم و نقدینگی تعطیل و یا نیمه تعطیل شده بودند در نیمه نخست امسال نیمی از آنها با تزریق نقدینگی و حمایت های دولتی مجدد شروع به کار کردند.

واعظی اظهارداشت: یکی دیگر از برنامه های  دولت این است که ۷۵ هزار واحد وبنگاه اقتصادی کوچک و متوسط در کشور را از شرایط نامناسبی که دارند نجات داده و به چرخه تولید بازگرداند.

وی یکی از سیاست های دولت را رونق کسب و کار در کشور خواند و بیان کرد: امسال ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده که اگر این روند ادامه یابد بی شک مشکل بیکاری برطرف خواهد شد.

۷۰ روستای کامیاران تاپایان دولت یازدهم به اینترنت متصل می شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های افتتاح شده در کامیاران اشاره کرد وگفت: امروز ۴۲ روستای این شهرستان به اینترنت متصل شدند و نسل سوم اینترنت تلفن همراه هم در کامیاران فعال شد.

واعظی میزان سرمایه گذاری انجام شده برای پروژه های مذکور را ۹۶ میلیارد ریال خواند و ادامه داد: پهنای باند اینترنت و شبکه انتقال شهرستان کامیاران نسبت به چند سال گذشته سه برابر افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: تا پایان دولت یازدهم نسل چهارم اینترنت تلفن همراه در این شهرستان فعال شده و ۷۰ روستای آن هم به اینترنت متصل خواهند شد.

وی اظهارداشت: بودجه در نظر گرفته شده برای اجرایی کردن پروژه های ذکر رشده ۱۲۰ میلیارد تومان است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی