رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

خطای اندازه گیری اب کشور
در همایش ملی اندازه گیری جریان؛

خطای اندازه گیری آب کشور

ضرر ناشی از کم دقتی در وسایل اندازه گیری آب بسیار بالاست و ۲۹۶ میلیون مترمکعب خطای اندازه گیری در شبکه آب رسانی داریم. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صداو سیما، علی سیدزاده مدیر دفتر مدیریت و نظارت برکاهش هدر رفت آب شرکت مهندسی اب و فاضلاب در همایش ملی […]

ضرر ناشی از کم دقتی در وسایل اندازه گیری آب بسیار بالاست و ۲۹۶ میلیون مترمکعب خطای اندازه گیری در شبکه آب رسانی داریم.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از خبرگزاری صداو سیما، علی سیدزاده مدیر دفتر مدیریت و نظارت برکاهش هدر رفت آب شرکت مهندسی اب و فاضلاب در همایش ملی اندازه گیری جریان در صنایع نفت،گاز پالایش و پحش، پتروشیمی و اب گفت: سنجش اب در ایران از زمان های گذشته به صورت سنجش زمانی و حجمی صورت می گرفت.

وی ادامه داد: سنجش سنگی براساس حجمی از سنگ، ۱۰ لیتر بر ثانیه حجم اب را اندازه گیری می کرد و در سنجش زمانی که براساس زمان و ساعت اختراع شده ان زمان، اب را اندازه گیری می کردند.

سید زاده تاکید کرد: در دهه های اینده جنگ های منطقه ای بر سر آب خواهد بود و نیازمند تدبیر ویژه ای برای حذف هدرروی اب هستیم.

وی افزود : باید میزان اب تولیدی را اندازه گیری کنیم تا براورد میزان تقاضا را درسال اینده داشته باشیم .

سید زاده ادامه داد: اگر مدیریت نداشته باشیم نمی توانیم برای جلوگیری از هدر روی اب برنامه ریزی کنیم.

سید زاده گفت: متولیان صنعت اب کاهش هدرروی اب را یکی از اهداف برنامه های خود می دانند که یکی از بحث های مهم ان اندازه گیری اب است.

وی افزود: مدیریت تولید،توزیع و مدیریت اب بدون دارمد بسیار مهم است.

سیدزاده تصریح کرد : کنتورهای اب مکانیکی،دبی سنج های استنباطی،دبی سنج های مخصوص و کنتورهای مقداری از ابزارهای اندازه کیری اب هستند.

وی ادامه داد: باید بتوانیم آب را از محل سرچشنه،قنات،سد و…اندازه گیری کنیم تا هدر روی کمتر باشد.

وی با اشاره به چالش های اندازه گیری درصنعت اب گفت: نبود کنتورهای سالم، فقر نظارت اصولی بر فرایند تولید کنتور ، واردات کنتور نامرغوب وخانگی،تعداد بالای کنتورهای خراب و دارای خطا و حمایت ناکافی از تولیدکنندگان از چالش های انذازه گیری در بخش صنعت اب است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی