رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

افزایش 14 درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان آبان

میزان تولید کنسانتره مس کشور طی ۸ ماهه سال ۹۵ با رشد ۱۴ درصدی مواجه شد.شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه، ۷۱۵ هزار و ۷۸ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت […]

میزان تولید کنسانتره مس کشور طی ۸ ماهه سال ۹۵ با رشد ۱۴ درصدی مواجه شد.شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه، ۷۱۵ هزار و ۷۸ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۶۲۶ هزار و ۱۳۰ تن بود.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه، ۷۱۵ هزار و ۷۸ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۶۲۶ هزار و ۱۳۰ تن بود.
میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در آبان ماه، ۸۸ هزار و ۳۲۹ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۹ هزار و ۲۷۱ تن)، یک درصد کاهش نشان می دهد.

از ابتدای فروردین تا پایان آبان امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۱۲۵ هزار و ۶۷۸ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید این محصول (مس کاتد) طی آبان ماه نیز به ۱۵ هزار و ۴۱۰ تن رسید.
همچنین طی ۸ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۳۹۸۵ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۷۴۶ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۴۳۲۳ تن کنسانتره مولیبدن و ۳۹۴ تن مولیبدن)، به ترتیب ۸ درصد کاهش و ۸۹ رشد نشان می دهد.
مجتمع های مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۸ ماهه امسال، ۳۲ میلیون و ۵۲۲ هزار تن سنگ سولفیدی استخراج کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۸ میلیون و ۹۶۲ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۱۲ درصدی عملکرد در این بخش است. میزان استخراج سنگ سولفیدی در آبان ماه نیز ۳ میلیون و ۹۱۵ هزار تن اعلام شد که ۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی