رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۲۷ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 10 April

به نقل از ایمیدرو سنگ‌آهنی‌ها موظف به تسویه‌حساب حق انتفاع شدند

طبق لایحه بودجه ۱۳۹۶ که صبح امروز توسط دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده سنگ آهن که پروانه بهره‌برداری آنها به نام ایمیدرو است موظفند بدهی حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن فوق را تا پایان سال ۱۳۹۵ به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور پرداخت کنند. […]

طبق لایحه بودجه ۱۳۹۶ که صبح امروز توسط دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده سنگ آهن که پروانه بهره‌برداری آنها به نام ایمیدرو است موظفند بدهی حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن فوق را تا پایان سال ۱۳۹۵ به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور پرداخت کنند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، به منظور رد دیون دولت به صندوق بازنشستگی فولاد، دولت مکلف است نسبت به تادیه ۱۲ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات پیش‌بینی شده در لایحه بودجه اقدام کند تا به پرداخت حقوق بازنشستگان حقوق مذکور اختصاص یابد. در صورت عدم تحقق اعتبارات پیش‌بینی شده فوق‌الذکر دولت می‌تواند از محل سر جمع درآمد عمومی سال ۱۳۹۶ نسبت به پرداخت اعتبار مذکور اقدام کند و رقم مذکور در حساب‌های فی‌مابین دولت و صندوق یادشده منظور می‌شود.

همچنین به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران و توسعه و نوسازی و معادن صنایع معدن ایران (ایدرو و ایمیدرو) و شرکت ملی صنایع پتروشیمی از دولت بابت سهم آنها از واگذاری سهام مطابق قوانین مربوط و تامین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن مربوط به قبل از سال ۱۳۹۶ با بدهی آنها تا سقف ۲۵۰۰ میلیارد ریال به صورت جمعی- خرجی تهاتر کند.

طبق بند “الف” تبصره “۷” لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که توسط رئیس‌جمهوری صبح امروز به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده سنگ آهنگ که پروانه بهره‌برداری آنها به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت‌های تابع است موظفند بدهی حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن فوق را تا پایان سال ۱۳۹۵ به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور پرداخت کنند.

در بند “ب” این تبصره آمده است: «گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف است نسبت به استرداد حقوق ورودی کالاهای وارداتی از همان مواد و قطعات وارداتی قانون امور گمرکی مصوب ظرف ۱۵ روز از محل تنخواه دریافتی از خزانه که تا پایان سال تسویه می‌شود اقدام کنند».

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی