رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

بودجه وزارت صنعت ۲ برابر شد
براساس متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۶؛

بودجه وزارت صنعت ۲ برابر شد

بودجه مصوب این وزارتخانه در سال ۱۳۹۵ بدون احتساب بودجه مربوط به سازمان‌های تابعه آن معادل ۸۰ میلیارد و ۳۹۳ میلیون تومان بود. بودجه وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سازمان‌های تابعه آن معادل در سال ۱۳۹۶ معادل ۵۸۹ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده که نسبت به بودجه مصوب امسال که معادل […]

بودجه مصوب این وزارتخانه در سال ۱۳۹۵ بدون احتساب بودجه مربوط به سازمان‌های تابعه آن معادل ۸۰ میلیارد و ۳۹۳ میلیون تومان بود.

بودجه وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سازمان‌های تابعه آن معادل در سال ۱۳۹۶ معادل ۵۸۹ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان برآورد شده که نسبت به بودجه مصوب امسال که معادل ۲۵۲ میلیارد و ۸۷۳ میلیون تومان بود، رشد ۲.۳ برابری داشته است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از ایسنا، براساس متن لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که توسط رییس جمهوری صبح امروز در مجلس شورای اسلامی تقدیم شد بودجه مختص به وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون احتساب سازمان‌های زیرمجموعه آن معادل ۱۸۴ میلیارد و ۶۸۱ میلیون تومان برآورد شده است.

این در حالی است که بودجه وزارت صنعت در سال ۱۳۹۵ بدون احتساب بودجه مربوط به سازمان‌های تابعه آن معادل ۸۰ میلیارد و ۳۹۳ میلیون تومان بود.

طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ بودجه مربوط به تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به ارتقا و بهبود بهره‌وری، تصویب و افزایش بخش صادراتی و بازاریابی‌های داخلی و خارجی فرش دستباف ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

در بودجه سال آتی بودجه مربوط به سازمان توسعه تجارت ایران ۳۶ میلیارد و ۸۵۲ میلیون تومان، بودجه مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی هشت میلیارد و ۶۴۶ میلیون تومان، بودجه مربوط به بازرسان شاغل در حوزه نظارت بر بازار در وزارت صنعت، معدن و تجارت ۸۵ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان بودجه مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران – مادر تخصصی ۷۰ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران – مادر تخصصی ۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به شرکت مادر تخصصی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ۱۰۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، بودجه مربوط به سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ۲۲ میلیارد و ۲۸۹ میلیون تومان، بودجه مربوط به صندوق ضمانت صادرات ایران شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و بودجه مربوط به اتحادیه مرکزی فرش دستباف روستایی ایران پنج میلیارد تومان برآورد شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی