رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

استفاده بهینه از آب از مصادیق اقتصاد مقاومتی است

استاندار البرز با اشاره به مشکل کم آبی دربخش های مختلف کشاورزی و صنعتی گفت: استفاده و بهره وری مناسب از آب از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، سیدحمید طهائی روز یکشنبه درنشست شورای حفاظت از منابع آب استان البرز […]

استاندار البرز با اشاره به مشکل کم آبی دربخش های مختلف کشاورزی و صنعتی گفت: استفاده و بهره وری مناسب از آب از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی به نقل از ایرنا، سیدحمید طهائی روز یکشنبه درنشست شورای حفاظت از منابع آب استان البرز افزود: مدیریت استفاده بهینه از منابع آب و نظارت بر برداشت از منابع زیر زمینی نیز باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: برداشت های آبی باید با مطالعه و انجام طرح های کارشناسی شده باشد چراکه از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد میزان بارندگی کمی درسطح استان البرز بوده ایم.
استاندارالبرزاضافه کرد: بخش کشاورزی از بخش های مهمی است که می تواند در زمینه بهره وری مناسب از منابع آب سهیم باشد بنابراین در این زمینه با هماهنگی این بخش در استان البرز درصدد آن برآمدیم تا محصولات کم آب بر را در بخش کشاورزی مورد توجه قرار دهیم .
وی خاطرنشان کرد: امروز تولید پنج محصول مهم و استراتژیک ازجمله گندم ، جو، پنبه را در استان شاهد هستیم که با توجه به کم آبی ها در استان می توان محصولات جایگزین داشت .
استاندار البرز ادامه داد: اگرچه لازم است مطالعات و طرح های کارشناسی بیشتری ارائه شود اما با مدیریت صحیح منابع آبی موجود می توان تا حد قابل توجهی دراین زمینه گام های موثر برداشت.
طهائی گفت: اکنون طرح ویژه زیست محیطی با همکاری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در رودخانه کرج و حفاظت از آن بصورت ویژه دنبال می شود.
وی یادآور شد: دراین طرح شرایط زیست محیطی رودخانه بصورت ویژه دنبال شده و این طرح در حال مطالعه است و تلاش می شود پتانسیل های گردشگری ، فضای سبز نیز در این طرح مهم لحاظ شده و تدابیر لازم نیز صورت گیرد تا بتوان با مشکل کم آبی مقابله کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی