رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

نوسانات شدید در بازار سنگ آهن ادامه دارد

سنگ آهن وارداتی در چین به متعجب نمودن بازار ادامه داده و اخیرا نوسانات زیادی را تجربه کرده است. چهارشنبه گذشته قیمت ۶ دلار ارزان تر شد ولی روز بعد ۷ دلار بالا رفت که در نتیجه رشد قیمت در بازارهای فیوچرز و نقدی محصولات فولادی بود. به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به […]

سنگ آهن وارداتی در چین به متعجب نمودن بازار ادامه داده و اخیرا نوسانات زیادی را تجربه کرده است. چهارشنبه گذشته قیمت ۶ دلار ارزان تر شد ولی روز بعد ۷ دلار بالا رفت که در نتیجه رشد قیمت در بازارهای فیوچرز و نقدی محصولات فولادی بود.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی‌پی‌جی به نقل از دنیای معدن، آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا ۷۹ دلار هر تن سی اف آر چین ثبت شده است. اغلب فعالان بازار معتقدند نوسانات جدی اخیر بازار سنگ آهن به دلیل سفته بازی ها و معاملات احتکاری در بازارهای فیوچرز بوده است. تحلیل گران دلایل مختلفی برای این روند نیز بیان کرده اند. محدودیت نقدینگی و قوانین ارزی جدید، رشد شاخص پی ام آی در چین که جو بازار را بهبود داد و تداوم افت ارزش یوان که سرمایه گذارها را تشویق کرد بر دارایی های وابسته به دلار سرمایه گذاری کنند از جمله سنگ آهن تا ریسک کمتری متحمل شوند.

تلاش های دولت چین برای مهار سفته بازی ها تاکنون بی تاثیر بوده است. قرارداد سنگ آهن ماه می که در بورس دالیان ۱۰ دلار و قرارداد میلگرد که در بورس شانگهای ۴۸ دلار هر تن سقوط کرده بود پنجشنبه گذشته تغییر مسیر داد و به ترتیب ۶ و ۲۷ دلار بالا رفت. بیلت نیز در بازار داخلی چین ۱۲ دلار بالا رفت و کاهش قیمت قبلی را جبران نمود.

فعالان بازار منتظرند در آینده نزدیک قیمت سنگ آهن تا ۳ دلار دیگر بالا برود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی