رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

مصاحبه شعاعی مدیر عامل شرکت خانه تاسیات شهر
مصاحبه اختصاصی ویکی پی جی با مدیر عامل شرکت خانه تاسیسات شهر؛

مصاحبه اختصاصی با مهدی شعاعی مدیر عامل شرکت خانه تاسیسات شهر

هفته اول آذر ماه امسال، اصفهان میزبان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی بود، این نمایشگاه از روز دوشنبه اول آذر کار خود را در محل نمایشگاه بین المللی استان اصفهان، آغاز کرد و تا پنجم آذر ماه ادامه داشت. در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، […]

هفته اول آذر ماه امسال، اصفهان میزبان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی بود، این نمایشگاه از روز دوشنبه اول آذر کار خود را در محل نمایشگاه بین المللی استان اصفهان، آغاز کرد و تا پنجم آذر ماه ادامه داشت.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی، بزرگان تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی گرد هم آمدند تا جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارند. در این نمایشگاه ۱۳۶ شرکت که در زمینه های گرمایش، سرمایش، تهویه مطبوع، بهینه سازی مصرف انرژی، ایمنی، عایق بندی و صنعت تجهیزات اولیه تاسیساتی و … فعالیت دارند، حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات (ویکی‌پی‌جی)، با توجه به تحولات اخیر و تأثیر آن بر آینده اقتصــاد و تولیـــدات  کشور، مصاحبه‌ای با مهندس مهدی شعاعی، مدیر عامل شرکت خانه تاسیات شهر انجام داده‌ایم  و مسایل و مشکلات  صنعتگران و صاحب نظران صنعت تاسیسات آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم .

لطفا ضمن معرفی خودتان پیشینه ای از فعالیت های خودتان را بفرمایید.

بنده مهدی شعاعی مدیر عامل شرکت خانه تاسیات شهر هستم. شرکت ما از واحدهای تولید، مشاوره، طراحی، فروش و اجرا در زمینه تاسیسات مکانیکی ساختمانی و صنعتی تشکیل شده است.

شرکت ما تامین کننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات کنترل هوشمند و ابزار دقیق همچنین تولید کننده دستگاه های آب شیرین کن صنعتی از نوع RO است. شرکت ما در زمینه ی تولید آبگرم کن های خورشیدی و فتوولتائیک نیز فعال است.

ما همچنین در بخش پمپ ها انواع سانتریفیوژ، طبقاتی و تحت فشار را کار می کنیم. در زمینه استخر هم فعالیت خاصی داریم. بخش اصلی کار ما طراحی و اجرا است که نیروهای متخصصی در این زمینه داریم و مجری مناسب را برای اجرا به صنایع معرفی می کنیم.

ما در موتورخانه های گرمایشی و سرمایشی در مبحث مشعل یک طراحی نازل داشتیم که مصرف سوخت را حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد کاهش می دهد، توجه به این مسئله بسیار مهم است.

محصولاتی که امسال ارایه کردید نشان می دهد که شما رویکردی به انرژی های نو دارید، در حالی که شرکت های تاسیساتی دیگر محصولی در زمینه انرژی های نو ندارند، دلیل این گرایش چیست؟

بخشی از مجموعه ما در زمینه انرژی های تجدید پذیر فعال است و به تحقیق و توسعه و تولید سیستم هایی نظیر هیت پایپ، صفحات سلکتیو و فتوولتائیک می پردازد. ما در حال کار بر روی طرحی به اسم طرح کاهش مصرف انرژی ساختمان و عایق بندی و استفاده از انرژی خورشیدی در شرکت هستیم، و در تلاشیم یافته های خود را به صورت محصول تجاری عرضه کنیم.

پیشنهاد می کنم باقی شرکت ها نیز از این تکنولوژی استفاده کنند . ما در سایت شرکت به آدرس hipo.ir در بخش سولار مشتری ها را در مورد نوع فرایند تولید، کیفیت ، نوع متریال مصرفی و  طراحی آگاه سازی می کنیم.

آیا مصرف کنندگان به استفاده از انرژی های تجدید پذیر رغبتی نشان می دهند؟

در روزهای نمایشگاه میزان فروش کلکتور های خورشیدی نشان می دهد که مشتری ها از انرژی نو استقبال خواهند کرد.

من امید وارم که در ایران به انرژی اهمیت بیشتری داده شود. در ایران با گران کردن انرژی در تلاشیم که به مردم یاد دهیم که انرژی مهم است و باید در آن صرفه جویی کرد . در حالی که بایستی فرهنگ مصرف درست انرژی در ایران  نهادینه شود.

از نمایشگاه امسال راضی هستید؟

بخش اجرایی خوب بود ولی زمان نمایشگاه کم است. بایستی مدت زمان بیشتری در اختیار شرکت ها قرار دهند تا بتوانند پتانسیل های خودشان را نشان دهند.

شما انتظاری از دولت دارد؟

 شرکت ما شخصی است و تمام هزینه ها را خودش پرداخت می کند و ما انتظار حمایت از دولت را داریم.

کمترین انتظار از دولت می تواند این باشد که، با ترویج فرهنگ استفاده ی درست از انرژی از شرکت هایی که در زمینه ی انرژی های نو فعال اند حمایت کند. وقتی آبگرم کن های معمولی را با آبگرمکن های خورشیدی مقایسه می کنیم قیمت آبگرمکن خورشیدی بسیار بالاست و به این دلیل مشتری ها  رغبتشان را برای استفاده از سیستم های انرژی تجدید پذیر از دست می دهند. دولت بخش حمایت از انرژی نو را بایستی با جدیدت بیشتری پیگیری کند. تا در این زمینه به تولید ملی برسیم.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی