رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

فعال سازی واحدهای صنعتی کشور
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

فعال سازی واحدهای صنعتی کشور

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: خط اعتباری ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی برای ایجاد رونق در واحدهای صنعتی غیرفعال کشور تخصیص داده شد که تاکنون حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال آن توسط استان ها جذب شده است. به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی ، به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز شنبه با بیان اینکه […]

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: خط اعتباری ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی برای ایجاد رونق در واحدهای صنعتی غیرفعال کشور تخصیص داده شد که تاکنون حدود ۱۱۰ هزار میلیارد ریال آن توسط استان ها جذب شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی‌پی‌جی ، به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز شنبه با بیان اینکه ۵۰ درصد خط اعتباری ایجاد رونق در واحدهای صنعتی غیرفعال کشور از منابع داخلی بانک ها و ۵۰ درصد هم از منابع بانک مرکزی تامین شده است افزود: نفس کار و ایجاد رونق در واحدهای غیرفعال کاری پسندیده و قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه تخصیص خط اعتباری ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی برای ایجاد رونق در واحدهای صنعتی غیرفعال کشور اقدامی موثری است خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار، تاکنون بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار میلیارد ریال از این خط اعتباری توسط استان های کشور جذب شده و خوشبختانه این بنگاه ها در حال خارج شدن از وضعیت اسفبار قبلی هستند.
پورابراهیمی ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال جاری میزان اشتغال و درآمد واحدهای صنعتی حاکی از تحقق این اعداد باشد.
**واحدهای صنعتی غیرفعال کرمان کمترین جذب منابع را داشته اند
پورابراهیمی با بیان اینکه واحدهای صنعتی کرمان کمترین میزان جذب این منابع را داشته اند ادامه داد: برای فعال کردن واحدهای صنعتی غیرفعال کرمان حداقل ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است در حالی که تاکنون تنها ۱۰ درصد از این حداقل رقم خورده است.
وی عنوان کرد: بخش صنعت، معدن و کشاورزی در استان کرمان با بررسی های انجام شده وضعیت خاصی دارد که قابل قبول نیست.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار موجود، مجموع منابعی که برای فعال سازی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط غیرفعال در استان کرمان جذب شده از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تجاوز نمی کند.
وی اضافه کرد: تامین مالی ۹۰ درصد از واحدهای صنعتی غیرفعال و نیمه فعال کرمان در هفت ماهه امسال انجام نشده و همین موضوع موجب گلایه معاون اول ریاست جمهوری از بانک های استان کرمان شده است.
نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت با اشاره به اینکه بانک های نیمه دولتی و دولتی همکاری مطلوبی در این زمینه نداشته اند عنوان کرد: بانک های بخش خصوصی کمترین همکاری را داشته در حالی که این بانک ها منابع خود را در استان کرمان تجهیز کرده اند.
وی تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بزودی طرح انتقال منابع بنگاه های اقتصادی به استان های دیگر را نیز پیگیری خواهند کرد.
پورابراهیمی ادامه داد: بانک کشاورزی بهترین همکاری را در راستای اجرای این طرح داشته و بانک های ملی و صادرات هم کمترین همکاری را به نام خود ثبت کرده اند.
وی با تاکید بر لزوم همکاری بانک ها در طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: تاکنون توانسته ایم اعتباری کمتر از ۲ درصد از ۱۶۰ هزار میلیارد ریال منابع کشور را جذب کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی